PARTIZANOVO EVROPSKO PROLEĆE – Menig doneo pobedu crno-belima u Pragu

PARTIZANOVO EVROPSKO PROLEĆE - Menig doneo pobedu crno-belima u Pragu

U osminu finala su se već plasirali LASK, Gent, Roma, AZ Alkmar, Fejnord, Kopenhagen, Ren, Bazel.

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Pragu domaću Spartu sa 1:0, u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u osminu finala Lige konferencija.

Jedini gol postigao je Kvinsi Menig u 78. minutu, kada je lobovao golmana Sparte Dominika Holeca.

Partizan je na početku utakmice imao dve prilike, preko Lazara Markovića i Kvinsija Meniga, ali je uspešniji bio domaći golman.

Sparta je u 10. minutu zapretila, kada je David Hancko pokušao glavom, a golman Aleksandar Popović odbranio. Golman crno-belih je i tri minuta kasnije dobro reagovao kod šuta Aleksandra Karabeca.

Marković je u 28. minutu šutirao pored stative, a posle toga nije bilo prilika, pa je prvi deo igre završen bez pogodaka.

U drugom poluvremenu prvi je zapretio beogradski klub, ali je dobra akcija završena lošim centaršutom Aleksandra Miljkovića u 54. minutu. Posle toga igralo se na sredini terena bez većih uzbuđenja, što su treneri iskoristili da promene pojedine igrače.

Posle prve ozbiljne šanse u nastavku, Partizan je poveo u 78. minutu, kada je posle dobrog centaršuta Saše Zđelara Menig lobovao istrčalog golmana Sparte.

Crno-beli su mogli da udvostruče prednost u 84. minutu, ali je veliku priliku, posle dodavanja Marka Milovanovića, pred golom propustio Miloš Jojić, kada je njegov šut dobro odbranio Holec.

Sparta je najbolju priliku imala u prvom minutu nadoknade vremena, kada je posle kornera Hancko glavom poslao loptu pored gola.

Revanš utakmica na programu je za sedam dana u Beogradu.