Partizan velikim preokretom završio špansku turneju

Partizan dobio rivala u finalu Superkupa

Vukčević junak.

Košarkaši Partizana slavili su u prijateljskom meču u okviru turneje u Španiji pred početak sezone. Crno-beli su bili bolji od Manrese 98:96 (22:34, 21:19, 27:24, 28:19).

Tim Željka Obradovića je posle poraza od Fuenlabrade i Huventuda, sada zaređao dve pobede, u utorak je savladana Barselona, a danas tim Pedra Martineza.

Partizan je u prvoj deonici primio čak 34 poena, a do kraja poluvremena je bilo čak i +18 poena u korist Manrese, ali je poluvreme završeno serijom od 8:0 u korist crno-belih.

U trećem kvartalu sjajna igra crno-belih i smanjenje zaostatka na minus tri, a onda u poslednjoj deonici posle serije od 10:0 Partizan je bio na 89:87.

Tajson Perez je prekinuo seriju Partizana, probudio se domaćin, ali je gost bio u naletu i na kraju prvi put poveo na utakmici sa 98:96, ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

Crno-belima sada sledi put u Beograd gde će par dana trenirati, a onda sledi put za Rusiju na međunarodni turnir, gde će Partizan odigrati tri utakmice, od čega dve protiv Zenita i Lokomotive.

Izvor: PRessSerbia/ Srbija Danas