Partizan u seriji poraza u Evrokupu, crno-beli protiv Tofaša samo u jednom momentu pripretili

Partizan posle drame slavio u večitom derbiju

Virtus ponovo slavio “na krilima” Teodosića i Markovića, u gostima kod Makabija.

Partizan je posle pet startnih pobeda u Evrokupu nanizao dva poraza, poslednji u nizu od Tofaša u Turskoj – 72:82.

Posle 6:5 početkom 4. minuta usledila je serija 10:0 domaćina (16:5), koja je trasirala tok meča. Posle više od pet minuta praznog hoda crno-beli su pogodili, i to Birčević sa linije slobodnih bacanja (16:7). Tofaš je +8 održao do prve pauze.

Drugi kvartal krenuo je trojkom Mehije (21:10). Domaćin je u dva navrata imao i +14 (28:14, 30:16), da bi do poluvremena Trinkijerijevi puleni malo ublažili minus (42:31).

Početkom trećeg kvartala dva puta je Tofaš bio na +14, da bi Partizan polako prišao na -8, posle trojke Gordića i na -5 (56:51), a posle Veličkovićeve i na -4 (58:54) na 70 sekundi pre poslednje pauze.

Ipak, Filip Vajt sa pet uzastopno pogođenih bacanja doveli su Tofaš do +9 na poslednjem odmoru (63:54).

Filip je na otvaranju poslednje deonice ubacio trojku za finiširanje serije 8:0 (66:54), razlika je ponovo dostigla dvocifrene razmere, i bilo je jasno da je poraz neminovan, ali se povela bitka da se izgubi sa manje od 13 razlike, sa koliko su crno-beli slavili u Beogradu.

Sredinom kvartala došao je Tofaš do +16, sedamdesetak sekundi pre kraja imao +14, a onda je iz okreta i očaja u poslednjoj sekundi smušenog napada trojku za Partizan pogodio Mozli (80:69), u narednom napadu je na isti način Pejdž smanjio na 80:72 i tu se priča oko razlike završila, pa bi u slučaju eventualnog istog broja pobeda Partizan bio bolji u međusobnom skoru.