Partizan u Bilbau do prve pobede u Evrokupu

ORLOVI USPEŠNO POČELI PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Košarkaši Partizana ostvarili su sinoć prvu pobedu u Evrokupu, pošto su na gostovanju savladali Bilbao sa 96:92 (21:26, 21:23, 24:19, 30:24) u trećem kolu Grupe C.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 27 poena, dok je Novica Veličković dodao 19, a Patrik Miler ubacio je 13.

U ekipi Bilbaa istakao se Aksel Ervel sa 21 poen, dok je Dejan Todorović postigao 17.

Partizanu je ovo prva pobeda u ovosezonskom izdanju Evrokupa, dok je Bilbao pretrpeo drugi poraz.

Utakmica u Španiji donela je dosta uzbudjenja, Bilbao je tokom većeg dela prve četvrtine bio u vodjstvu, da bi Partizan i pored zaostatka od pet poena nakon prvih 10 minuta, stigao do preokreta i vodjstva od 35:32.

Usledila je serija Bilbaa od 15:2 kojom su došli do vodjstva od 47:37, da bi crno-beli poenima Gosa u završinici na pauzu otišli sa sedam poena zaostatka.

Crno-beli su u trećoj četvrtini odigrali jako dobru odbranu, a proradio je i šut, pogadjali su Vanja Marinković, Marko Čakarević i Veličković, pa su u pojedinim trenucima i vodili, da bi posle 30 mintua gubili sa 66:68.

Veličković i Gos su dobrom igrom u napadu povukli Partizan ka pobedi, da bi u poslednjih 30 sekundi došli do pet poena prednosti. U penal završnici bolje su se snašli izabranici Miroslava Nikolića i na kraju zasluženo pobedili.