Sport

PARTIZAN SLAVIO NAKON DRAME: FMP pokazao zube!

LEGENDA SRPSKE KOŠARKE: Ovakav Partizan je oaza suvoparnoj košarci!

Nastvljena regionalna liga…

Košarkaši Partizana su u okviru 24. kolu ABA lige slavili na gostovanju Železniku, gde je u veoma uzbudljivom meču, poražena ekipa FMP-a. Rezultat je nakon velike borbe i neizvesne završnice iznosio 91:97 u korist crno-belih.

Posle nešto bolje uvoda u meč od strane ekipe Nenada Stefanovića, Partizan je pronašao svoj ritam, strpljivo ulazio u izgradnju akcija i na krilima Kevina Pantera izgradio prednost za prvu deonicu. Kapiten crno-belih je, zanimljivo, proveo samo 15 sekundi van parketa u tom delu meča.

Pokušavao je FMP da iskoristi izostanak Matijasa Lesora preko Jankovića i Izundua. Imali su akcije za njih, ali nije to uvek bilo uspešno, dok se u Partizanu njegovo odsustvo osetilo manjkom poena iz reketa.

Ipak, koristeći očajan šut FMP za tri poena, kao i greške u organizaciji, Partizan polako, ali sigurno dolazi do dvocifrene razlike u 13. minutu meča. Međutim, ubrzo je tim iz Železnika uzvratio trojkom Boa Biča, a potom posle nesportskog faula Anđušića i poenima Mura, FMP smanjuje na 30:37. Imali su bolju energiju, postizali dosta lakih poena i pritisli Željka Obradovića da zatraži razgovor sa svojim igračima.

Jeste to pomoglo i na energiju Džejmsa Nanelija, Partizan odgovara, ali FMP se nije dao. Odlična rola Marka Pavićevića “kumovala” je nekim dobrim završnicama domaćih.

Dve ekipe su se raspucale u trećoj četvrtini nizavši nekoliko trojki, ali je u toj bici bolji bio FMP koji je spustio razliku na jedan posed! Više puta je domaćin imao šansu da dospe do vođstva.

Spuštali su zaostatak na mimimum (60:61), ali nikako nisu uspevali da prevagnu. Od čak petorice igrača morali su da zaziru lideri ABA lige, dok to nije bio obrnut slučaj. Partizan nije imao podjednak broj poenterski raspoloženih igrača u tim trenucima, ali iskustvo je bilo na njihovoj strani. Bolja odbrana odbila je taj atak FMP, a posle trojke visokog luka Alekse Avramovića, crno-beli ponovo odlaze na pristojnu razliku – “+8”.

U prvim minutima poslednje četvrtine, Aleksa Avramović praktično preslikava taj potez za „+11“ i tu je Partizan pokušao da slomi meč. Kriterijum suđenja bio je ujednačen prema statistici, mada su arbitri u dva poluvremena imali različit odnos.

Želeo je FMP u poslednjih pet minuta igre agresivnim pristupom da ponovo unervozi svog gosta i u tome su uspeli posle druge trojke Boa Biča na utakmici za 84:90. Istom merom vraća Madar posle pauze, a seriju trojki produžava Stepanović. Tako se dugo „tapkalo u mestu“ sa rezultatom. Šest poena viška imao je Partizan pri ulasku u poslednji minut i to nisu ispustili.

Izvor: PRessSerbia/ Srbija Danas

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: TEYA DORA – RAMONDA