Partizan siguran protiv Mege za 1:0

PARTIZAN JE ŠAMPION ABA LIGE! Crno-beli savladali Zvezdu i pokorili Jadran

Košarkaši Partizana pobedili su  na svom terenu ekipu Mega Bemaksa sa 97:68 (22:20, 22:14, 30:17, 23:17) i tako poveli sa 1:0 u četvrtfinalu plej-ofa Super lige Srbije.

Partizan je imao petoricu košarkaša s dvocifrenim učinkom, svi igrači su ulazili u igru, a u strelce se jedino nije upisao Slobodan Jovanović.

Najefikasniji je bio Djordje Gagić sa 16 poena, poen manje ubacio je Vanja Marinković, Najdžel Vilijams-Gos je dodao 14, kapiten Novica Veličković 13, a Mihajlo Andrić 11 poena.

U redovima Mege najbolji je bio Goga Bitadze sa 17 poena, dok su Luka Ašćerić i Ognjen Jaramaz postigli po 14.

Partizan je odlično počeo utakmicu i poveo sa 16:4, ali je Mega odgovorila serijom 12:0 i vrlo brzo izjednačila. Brajma je prekinuo tu seriju Mege, da bi crno-beli na prvi odmor otišli s dva poena prednosti (22:20).

Crno-beli su i drugu četvrtinu sjajno otvorili i stigli do 33:20 i dvocifrenu prednost su održali do kraja poluvremena. Novom serijom, 12:0, na početku treće deonice Partizan je rešio pitanje pobednika na ovom meču.

Senku na ubedljivu pobedu i sjajnu igru Partizana bacila je povreda Bodže Sija koji je nezgodno pao posle zakucavanja u poslednjoj četvrtini.

Druga utakmica na programu je u četvrtak, a domaćin će biti ekipa Dejana Milojevića.