Sport News Srbija

Partizan razbio Zvezdu u Humskoj, gosti došli po bod, proveli se kao bosi po trnju

GUBITAK U 2020. - Zvezda 14,32, Partizan 6,41 miliona evra!

Partizan je slavio protiv Crvene zvezde u 161. večitom derbiju, potpuno zasluženo, bio je bolji u svim segmentima igre.

Partizan je slavio u 161. večitom derbiju, potpuno zasluženo. Meč je rešen u finišu, posle dve greške u nizu Zvezdinih fudbalera, najpre lošeg pasa Marina, potom očajne intervencije Milunovića, ali sve to ne umanjuje evrogol Sejdube Sume, džokera Sava Miloševića na ovom susretu.

U nadoknadi vremena meč je odlučen. Prethodno je Marin imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali je iz idealne pozicije šutirao nebu pod oblake.

Isključenje Vulića (drugi žuti karton), Partizan je odmah iskoristio, u prvom narednom napadu, u drugom minutu nadoknade, Tošić je pogodio na asistenciju Brežančića, za konačnih 2:0.

Vladan Milojević je u Humsku došao po bod. Tako je i postavio igru, ali je mnogo toga promašio. Od za Zvezdu neuobičajene formacije sa tri štopera, do izbora stranaca.

Garsija je ostao van protokola, prednost su dobili Radživ Van la Para, koji nije pokazao niti delić onoga zbog čega je doveden. Ništa bolji nije bio ni Ričmond Boaći

Na drugoj strani, Partizan je imao inicijativu od početka meča, ali ne i mnogo šansi. Činilo se da je najbolju propustio Sadik, kojem je Borjan skinuo zicer u 52. minutu. Ali, kod šuta Sume čak je i Zvezdin golman bio nemoćan…

Partizan je naneo Zvezdi prvi poraz u Superligi i prišao joj na bod sa pete pozicije, ali uz dve utakmice manje za oba tima u odnosu na vodeće TSC i Vojvodinu.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.