Partizan prvi finalista Kupa Koraća
Partizan - FMP, ABA liga, Foto: Partizan NIS

Crno-beli u prvom polufinalu savladali “pantere” 83:71

ČETVRTA ČETVRTINA

Rit i Lendejl sa letiri uzastopna poena otvara poslednji kvartal. Partizan promašuje dva napada, Trinkijeri traži tajm aut. Veličković u kontri i crno-beli su ponovo na plus 10 69:59, 34. minut.

Sjanjna utakmica za Renfroa, prvo moćno zakucavanje, a onda i poeni iz prodora, crno-beli vode 73:61.

Jeremić greši, ali i Nikola Janković. Renfro pravi faul. Rit promašuje prvo bacanje, drugo pogađa 73:62, 37. minut.

Čeka se samo kraj i konačan rezultat, jer ovde je povednik pozmat.

Na kraju Partizan je pobedio FMP 83:71.

TREĆA ČETVRTINA

FMP je izjednačio 39:39, a onda Jeremić donisi prvo vođstvo “panterima” 39:41. Serija Partizana 6:0, Lendejl pogađa oba penala, potom Si zakucava, a zatim Lendejl poentira iz ofanzivnog skoka – 43:47.

Šešlija je precizan, a Renfro pogađa iz prodora 49:45, 24 minut.

Crno-neli su ponovo u dobrom ritmu, trojkom Vanje Marinkovića rezultat je 56:49, promašaj FMP za tri, ali ne i Vanje Marinkovića, nova trojka za plus 10, 59:49, 27 minut.

Momirov je precizan 59:51, Jaramaz pravi korake, međutim i “panteri” prodaju loptu, Gagić je pogodio 61:51. Smanjuje FMP na 55:51.

Posle faula Pejdža nad Radovanovićem, “panteri” pogađaju dva od tri slobodna bacanja i na pred poslednju deonicu Partizan ima šest poena zaostatka – 63:57.

DRUGA ČETVRTINA

Veličković poenima otvara drugi kvartal, Pot pogađa trojku, 23:19. Lendejl pogađa jedno od dva bacanja.

Jeremić promašuje trojku, a Jaramaz pogađa s poludistance. Pejdž pronašuje, Lendejl ispravlja, Jovanović traži minut odmora. 28:19, 13. minut.

Posle minuta odmora FMP na mini seriju Partizana odgovara sa pet vezanih poena, 28:24, 15. minut. Si trojkom uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem ponovo “odlepljuje” crno-bele 32:24, 15. minut.

Serija grešaka “pantera”, Nikola Janković, trojka i izabranici trenera Trinjikerija ponovo imaju dvocifreni plus (35:24, 17. minut).

Rit prekida seriju crno-belih od 7:0, a Uskoković s linije penala (2/2) smanjuje razliku na sedam poena. Tajm aut Trinkijerija, a onda Stefan Janković poentira u prodoru- 37:28, 18. minut.

Nikola Janković zakucavanjem prekida seriju FMP od 6:0, Pot poentira, a Pejdž uz zvuk sirene promašuje za tri. Partizan – FMP na poluvremenu 39:36.

PRVA ČETVRTINA

Furiozni Partuzan na startu. Promašaj Bursaća, poeni Marinkovića na startu. Veličković trojkom prednost crno-belih na 5:1, 2. minut.Bursać poentira iz reketa- 8:3, 3. minut. Marinković pogađa još jednu trojku, i Renfro, Partizan ima dvocifrenu prednost – 14:3, 4. minut.

Promašaj Renfroa za tri, Rit poentira, FMP smanjuje – 17:11, 7. minut.

Stefan Janković prekida seriju FMP od 6:0. Pre njega Renfro promašuje oba slobodna bacanja – 18:11, 8. minut. Pejdžova četvrta trojka i Partizan ponovo ima dvocifrenu razliku – 21:11. Pot je precizan, a onda ubacuje i trojku, na kraju prve deonice 21:16 za crno-bele..