Partizan posle preokreta pobedio u Šapcu!

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras Mačvu u Šapcu 2:1 (1:1) posle preokreta u 32. kolu Superlige Srbije.

Mačva je i u utakmicu sa favorizovanim Partizanom ušla u izuzetno podmlađenom sastavu, sa čak sedam bonus igrača.

Jedan od njih, juniorski reprezentativac Bane Knežević, savladao je iskusnog Vladimira Stojkovića već u trećem minutu na asistenciju kapitena Pejovića.

Usledila je očekivana opsada gola domaćina. Od osmog do 13. minuta zabeleženo je čak pet šuteva u okvir Gordićevog gola.

Golman Crvene zvezde na pozajmici u Mačvi uspeo je da zaustavi šuteve Lazara Markovića – dva puta, Nikole ŠtulićaTakume Asana i Bibarsa Natha.

U 20. minutu udarac sa distance oprobao je i Pavlović, ali je bio neprecizan. Odmah zatim viđena je filigranska akcija crno-belih koju je završio Štulić udarcem iz blizine, koji je zaustavio sjajni Gordić.

U kontranapadu Subotić je lukavo pokušao da lobuje Stojkovića iz velike udaljenosti, ali je lopta otišla preko prečke.

Pokušao je Natho u 24. minutu da nadmudri Gordića, ali mu to nije pošlo za nogom. U 28. minutu Ćirković je sjajnom dijagonalom pronašao Subotića na suprotnoj strani, koji je snažno šutirao u šesnaestercu, ali je Stojković pokazao visoku klasu i zaustavio taj udarac.

Lopta se odbila ka Trimanoviću, gostujući igrači su je, uz mnogo muke i još jednu snalažljivost kapitena, uspeli izbace, zahvaljujući najprisebnijem Saši Zdjelaru, od svog gola.

Pokretljivi Aleksandar Miljković je u 31. minutu dobro proigrao Štulića, koji i ovog puta iz povoljne pozicije nije uspeo da savlada golmana Mačve.

Posle desetak minuta zatišja, Miljković je napravio slalom u šesnaestercu domaćina, lopta se odbila do Asana, koji je poravnao rezultat.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Lazar Marković je ubacio loptu na suprotnu stativu ka Nathu: Izraelac je glavom, u padu, gađao suprotan ugao, ali Gordić je bravurozno intervenisao.

U drugom poluvremenu ritam igre je dosta splasnuo. Na samom početku, tek što je ušao u igru, Filip Stevanović je dobro izveo slobodan udarac, međutim, Miloš Gordić se izvio koliko je dug i uz pomoć stative odbranio svoju mrežu.

To mu nije pošlo za rukom u 56. minutu: Lazar Marković je dobio sjajnu loptu od raspoloženog Bibarsa Natha po desnoj strani u šesnaestercu i posle sjajne varke precizno pogodio malu mrežu.

U 62. i 64. minutu Filip Holender je dva puta šutirao, jednom mu je golman Mačve odbranio šut, drugi put lopta je odskakutala pored stative.

U 70. minutu okliznuo se debitant Sladojević i lopta je došla do Sume na ivici šesnaesterca, mogao je i da krene ka golu, ali se odlučio za šut iz prve i zamalo bio neprecizan.

U 75. minutu gosti su tražili jedanaesterac, pošto je Jovanović startovao na mladog Jovića, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

Nešto kasnije, snažno je šutirao Stevanović, zamalo neprecizno. Kako se bližio kraj meča sve više je bilo prekida i borbe na sredini terena, pa je krajnji rezultat ostao nepromenjen.