Partizan posle drame pobedio FMP i izborio finale sa Zvezdom

Derbi večitih rivala sa Topčiderskog brda, Crvene zvezde i Partizana, gledaćemo večeras u 21 čas.

Derbi večitih rivala sa Topčiderskog brda, Crvene zvezde i Partizana, gledaćemo u nedelju (21 čas) u finalu Kupa Radivoja Koraća.

Partizan je u polufinalu pobedio FMP 92:89 (21:24, 31:19, 21:17, 19:29) posle neočekivane drame u finišu.

Početak je bio loš po Parni valjak, jer se već u 3. minutu povredio Alen Smailagić, očito teže, jer ga do kraja meča nismo videli.

Prva četvrtina protekla je u smenjivanju ekipa u vođstvu.

U drugoj je FMP došao do +4 (32:28), a onda je Partizan serijom 7:0 preokrenuo (35:32).

Tri minuta pre poluvremena Partizan je imao minimalnu prednost (40:39), a onda je serijom 8:0 došao na domak dvocifrene prednosti (48:39).

Poenima Ledeja početkom treće četvrtine probijena je i ta granica (54:43).

U 26. minutu imao je Partizan +16 (67:51). Dvocifrenu razliku je zadržao do poslednje pauze (73:60).

FMP je početkom poslednje deonice napravio seriju 7:0, sve poene postigao je Džons, FMP je prišao na 67:73.

Prenuo se tada Partizan, trojkom Mura vraćena je dvocifrena razlika (77:67).

Tri minuta pre kraja trojkom Šaranovića prišao je FMP na -5 (77:82), ali više od toga nije mogao. Trojka Pantera vratila je dvocifreni plus (88:77) dva minuta pre kraja.

Ni tu nije bio kraj. Na samo 13 sekundi pre kraja imao je Partizan +8, a onda je usledila trojka Vujičića (91:86), pa faul Ledeja u napadu, a ona i trojka Džonsa osam sekundi pre kraja (91:89). Drama.

Avramović je ubacio samo jedno bacanje (92:89), Nerandžić je krenuo u napad, imao šut za izjednačenje i produžetak, ali je lopta ostala na obruču.