Partizan bolji od Budućnosti, Podgoričani ispali iz trke za prvo mesto

U 23. kolu ABA lige 19. marta Partizan dočekuje Igokeu.

Bez Kuruca Dangubića (Mur Vukčević nisu ulazili u igru) Partizan je u Podgorici u 22. kolu ABA lige pobedio Budućnost 80:72 (24:13, 17:24, 17:14, 22:21) i time bitku za prvo mesto pred plej-of sveo na dva beogradska tima Crvenu zvezdu i Partizan, a Podgoričane izbacio iz trke.

Prve poene iz igre Budućnost je postigla tek u sedmom minutu, pogodio je kapiten reprezentacije Srbije Marko Jagodić-Kuridža trojku 4:15.

Ubrzo je trojkom uzvratio Avramović, a onda je kapiten Partizana Zagorac poenima doneo najvećih +16 (20:4).

Budućnost je živnula tek posle zakucavanja Rida preko Trifunovića (8:22), ali je Partizan zadržao dvocifren plus do kraja četvrtine (24:13).

Drugi kvartal bolje je otvorila Budućnost, prišla na 17:24, ali se Partizan trojkom Ledeja (27:17) brzo vratio na dvocifren plus i držao ga do tri minuta pre poluvremena kada je vodio 41:28.

Tu je Partizan stao. Usledila je serija 14:0 Podgoričana vredna preokreta (42:41).

Usledila je neizvesna bitka.

Četiri minuta pre poslednje pauze između četvrtina bilo je 49:49, a onda je serijom 9:2 Partizan došao do +7 na ulasku u poslednjih deset minuta igre (58:51).

Brzo je Budućnost izjednačila u poslednjoj deonici (60:60), pa je Partizan još jednom došao do +6 (68:62). Prišli su Podgoričani na 66:68.

Na 73 sekunde pre kraja Madar je pogodio trojku, Partizan je poveo 76:67 i tu je priči došao kraj.

Za prvo mesto pred plej-of boriće se Partizan i Crvena zvezda, Budućnost je ispala iz priče.