Partizan bled na Azorima, Vujačić sačuvao nadu

Printscreen

Crno-beli izgubili u Ponta Delgadi, ali će imati priliku da pred svojim navijačima nadoknadi gol minusa i plasira se u grupnu fazu Lige konferencija.

Vrlo loše je počeo meč u Ponta Delgadi po Partizan. Već u drugom minutu Rui Košta je šutirao sa 20 metara, ali je bio neprecizan.

Samo dva minuta kasnije Santa Klara je povela. Patrik je sa ivice šesnaesterca ubacio loptu ka petercu, a tamo je zakačio Karlos Karvaljo, koji je prevario Popovića – 1:0.

U šestom minutu dobra prilika za crno-bele, Rikardo je iznudio slobodan udarac, ali je Jojić iz vrlo dobre pozicije pogodio samo živi zid.

I u 20. minutu je Jojić izveo slobodan udarac, ponovo je pogodio živi zid. Pet minuta kasnije umalo da Portugalci dupliraju prednost. Domaćin je izveo aut, a Patrik glavom prebacio neopreznog Popovića, na njegovu srežu pogodio je samo prečku.

U 28. minutu je pokušao i momak slavnog imena Rui Košta, ali je njegov udarac odbranio Popović. Mogao je deset minuta kasnije Saničanin ozbiljnije da ugrozi domaćina, ali je vrlo loše zahvatio loptu.

Tek na startu drugog poluvremena, Partizan je po prvi put uspeo da šutne u okvir gola, učinio je do Lazar Marković, ali je golman portugalskog tima bio siguran.

Umesto da nastave u tom ritmu, crno-beli su ponovo dozvolili Santa Klari da stigne do jeftinog gola.Ovoga puta, posle karambola u šesnaestercu Partizana, lopta je došla do Morite, koji je desnom nogom prevario Vujačića, a potom levom šutirao i pogodio – 2:0.

Ipak, u 54. minutu Partizan je uspeo da smanji prednost. Sjajno je Natho izveo slobodan udarac, Šćekić je glavom prosledio loptu do Vujačića, koji je takođe glavom, zakucao u mrežu rivala – 2:1.

Ponovo su domaći opasno pretili, ovoga puta u 61. minutu, najpre je Linkoln sjajno izveo slobodan udarac sa 22 metra, Popović je fantastično odbranio,  u nastavku akcije šutirao je i Morita, ali je dobio samo korner.

Imao je Partizan fantastičnu priliku za izjednačenje u 70. minutu. Suma je u padu šutirao, golman Fereira je odlično odbranio, u natsavku akcije Marković je uputio oštar centaršut, ali Lutovac nije stigao do lopte, štoper domaćeg tima uspeo je da nekako otkloni opasnost.

Usledio je mirniji period igre, sve do 83. minuta, kad je Linkoln snažno šutirao sa 25 metara, bio je zamalo neprecizan.