Otpor Igokee trajao jednu četvrtinu, rutinska pobeda Partizana

Partizan sad na skoru 19-3, trenutno na liderskoj poziciji, Igokea ima 12-10, na mestu koje vodi u plej-of.

Partizan je ušao u formu, a trijumfom protiv Igokee nastavio je trku za lidersku poziciju pred plej-of sa Crvenom zvezdom. Osim u prvom kvartalu, crno-beli nisu imali nikakvih problema u duelu protiv Igokee.

Upravo je ta prva četvrtina nagoveštavala uzbudljivi susret, činilos e tada nalik onom prvom u Republici Srpskoj. Od vođstva Partizana 11:10 za tili čas gosti su preokrenuli, imali su i „plus osam” košem Stivensa (20:12).

Ipak, već trojkom Lideja u 13. minutu Partizan je preokrenuo (25:24), a potom prednost nije ispuštao do kraja susreta. Naprotiv, ekipa Želimira Obradovića odigrala je sjajnu drugu četvrtinu, pa su na poluvreme otišli sa dvocifrenom razlikom (39:28).

Na početku treće četvrtine, zaključno sa poenima raspoloženog Pantera, Partizan je imao i 21 poen viška (49:28). Zatražio je tada Bajić tajm-aut, a do kraja meča njegova ekipa je ublažila prednost.

Na četiri i po minuta pre kraja, Igokea je prišla i na osam poena minusa (71:63). Lidej je odmah trojkom ugasio svaku nadu gostiju da mogu do preokreta (74:63)…

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.