Svet

Orlovi slavili u Oslu, Sergej majstorijom presudio Norveškoj (VIDEO)

Dragan Džajić glavni kandidat za predsednika FSS

Fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je veoma važnu pobedu protiv Norveške, pošto je slavila u Oslu sa 2:1 posle produžetaka.

Odličnu utakmicu su odigrali izabranici Ljubiše Tumbakovića. Zaslužili su da slave u prvih 90 minuta, ali nije bilo sreće.

Veliki broj izglednih prilika propustila je naša selekcija. Na kraju je slavila zahvaljujući majstoriji Sergeja Milinković Savića, koji je fantastičnim golom obezbedio pobedu našoj selekciji.

Jedan od najvažnijih ciljeva je bio zaustaviti Erlinga Halanda. Uradila je to sjajno naša odbrana, pa je jedan od najboljih napadača sveta imao samo jednu priliku, kada je njegov udarac glavom na gol liniji zaustavio Nemanja Maksimović.

Srbija je prva došla do prednosti u 82. minutu. Sergej je neometan sa nekoliko metara savladao Jarstajna, posle odlične asistencije sjajnog Aleksandra Mitrovića.

Kada su svi mislili da je to to što se tiče utakmice na stadionu “Uleval”, desio se hladan tuš. Norman je došao do jeden lopte i dobrim udarcem sa 16 metara matirao Rajkovića.

U produžetku su “orlovi” igrali sjajno. Nisu dozvolili nijednu opasnost pred našim golom. Pred sam kraj prvog produžetka Sergej, koji je ušao sa klupe je postigao drugi gol na utakmici i doneo veliku pobedu Srbiji.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića će u meču za odlazak na Evropsko prvenstvo igrati protiv Škotske, u novembru, u Beogradu.

Izvor: PRessSerbia/Novosti

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.