Sport News

„Orlovi“ ubedljivi na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021!

Posle poraza Srbije od Gruzije, Kokoškov poziva najmanje DESET NOVIH IMENA!

Pobedom u Finskoj, reprezentacija Srbije je uspešno započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2021.

Izabranici novog selektora Kokoškova, bolje su započeli meč u prepunoj Metro Areni u Espu, nadomak Helsinkija. Prvi koš na utakmici, bila je trojka Dejana Todorovića na koju se nadovezao kapiten Raduljica sa 6 uzastopnih poena. Domaći su nakon trojke prišli na 7:9, ali su „Orlovi“ preko Zagorca, Avramovića i Rebića stekli +9 nakon isteka prvih 10 minuta igre.

U drugoj četvrtini, reprezentacija Srbije brzo stiže do dvocifrene prednosti, a nakon tri uzastopna pogotka Simonovića sa linije slobodnih bacanja i do +19 na 2 i po minuta pre odlaska na petnaestominutnu pauzu. Ipak, do isteka drugog perioda igre, domaći tim je uspeo da smanji razliku na 24:37

U trećoj deonici, nakon po;etnog naleta Finske, reprezentacija Srbije ubrzo vraća utakmicu u svoj ritam i stiče više od 20 poena prednosti posle 30 minuta košarke (37:60) Poslednji period igre, počeo je konfuzno na obe strane, pa je rezultat posle 3 minuta igre bio nepromenjen, da bi Rebić trojkom doneo Srbiji +26. Uzvratili su Finci na isti način, ali do kraja meča nisu uspevali da ozbiljnije ugroze prednost „Orlova“. Na kraju, pobeda Srbije rezultatom 58:80

U timu Srbije, svi igrači su se upisali u listu strelaca, a najefikasniji je bio Raduljica sa 19 poena. Pratili su ga Zagorac i Avramović sa po 10, kao i Rebić sa 9 poena.

Kompletnu statistiku sa utakmice možete pogledati ovde.

Narednu utakmicu, reprezentacija Srbije igra u nedelju, 23.02. od 17 časova protiv Gruzije, u dvorani „Aleksandar Nikolić“.
Sinoćnjem meču u Metro Areni u Espu, prisustvovali su predsednik KSS Predrag Danilović i generalni sekretar, Zlatko Bolić

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, asistent selektora Srbije, Dejan Milojević je izjavio:
„Uradili smo sjajan posao danas. U odbrani smo bili veoma dobri, znali smo ko su najbolji šuteri i najjače oružije Finske. Salin, koji je verovatno najbolji šuter u njihovom timu danas nije postigao ni jedan poen. Čestitke svim igračima i trenerima, u okolnostima u kojima smo imali svega nekoliko dana za pripremu, mislim da smo uradili veoma dobru stvar“, poručio je Milojević.

Kapiten, Miroslav Raduljica je potom rekao:
„Igrali smo veoma dobro, s obzirom da smo se okupili pre 3 dana i da je puno igrača nastupalo u nacionalnim kupovima, da su neki morali da putuju. Izgledali smo dosta pristojno, dobra odbrana, odlična energija od starta, zatvorili smo njihovo najjače oružije a to je šut. Takođe, zatvorili smo Salina koji im je najbolji igrač. Naša komunikacija, s obzirom da igramo prvi put zajedno je bila veoma dobra. Čestitam mom timu i stručnom štabu, želim nam puno sreće u nastavku kvalifikacija i generalno.

Izvor: PRessSerbia/KSS

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: TEYA DORA – RAMONDA