Orlovi slavili u Luksemburgu, Vlahovićev gol za tri boda!

Sudije u nadoknadi prvog poluvremena, i pored pregledanog VAR-a, žestoko oštetili Srbiju, kad nisu dosudile očigledan jedanaesterac.

Srbija je slavila važnu pobedu na gostovanju Luksemburgu, kojim je zadržala šanse da osvoji prvo mesto u grupi i izbori direktan plasman na Mondijal naredne godine.

Orlovi su bolje počeli susret, a prvu priliku imali su već u drugom minutu, posle akcije iz slobodnog udarca Kostićev šut odbranio je golman domaćih Moris.

Samo dva minuta kasnije, Nastasić je odlično proigrao Tadića, ali kapiten Srbije, nije uspeo da zahvati loptu. U petom minutu zapretio je i Luksemburg, preko Olivijea Tila, ali on nije bio precizan.

U 20. minutu dobar napad Srbije, Mitrović je prošao po desnoj strani i centrirao, ali je Vlahović zamalo zakasnio. Imao je napadač Fiorentine šriliku i šest minuta kasnije, tada je ušao u šesnaesterac i ciljao dalju stativu, ali je promašio.

Bilo je vrlo opasno u 28. minutu pred golom Rajkovića, Sinani je ostao usamljen na 16 metara, šutirao je, ali je izblokiran. Dva minuta kasnije uzbuđenja i na drugoj strani, Tadić je odlično izveo korner, a Pavlović šutirao glavom, ali pored gola.

U 40. minutu odbrana Srbije bila je prilično statična, ali je imala i sreće. Sebastijan Til je, neometan, vrlo loše zahvatio loptu sa 15 metara.

U nadoknadi vremena prvog dela igre Srbija je oštećena za jedanaesterac. I to posle pregledanog snimka uz pomoć VAR-a. Sergej Milinković-Savić je poslao dugu loptu ka Vlahoviću, ovaj je na drugoj stativi pronašao Tadića, kapiten je krenuo u dribling, a nogom po kolenu ga je zakačio golman Moris. Za škotske arbitre nije bilo jedanaesterca!

Odmah na startu drugog poluvremena selektor Stojković je načinio dvostruku izmenu, u igru je poslao Spajića i Radonjića, umesto „požutelih” Pavlovića i Đuričića.

Nije to donelo mnogo boljitka u igri Srbije, naprotiv! Ali, i u takvom odnosu snaga Orlovi su uspeli da povedu, čini se kd su se tome najmanje nadali. U 68. minutu Veljković je poslao sjajan pas ka Vlahoviću, koji je umakao odbrani rivala i potom rutinski savladao domaćeg golmana – 0:1.

Bila je Srbija bolji rival posle vođstva, ali su i Luksemburžani znali da zaprete. Orlovi su moli da reše meč u 84. minutu, kad lopta posle centaršuta Tadića iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane umalo nije ušla u gol.