Orlovi preko Luksemburga stigli na vrh tabele, Mitrović vodi ka Mondijalu!

MITROVIĆ DAO GOLOVE NA FILIPOVA I DUŠANOVO DODAVANJA
Foto ATA Images

Srbija je savladala Luksemburg i zahvaljujući boljoj gol-razlici sada je na vrhu tabele, ispred Portugalije.

Srbija je ostvarila očekivanu, ali vrlo važnu pobedu protiv Luksemburga – 4:1. Stara je floskula da su najteže unapred dobijene utakmice, a takva je bila upravo ova protiv do sad najprijatnijeg iznenađenja u grupi.

I sve je krenulo upravo onako kako treba, najbolji strelac u istoriji Orlova Aleksandar Mitrović je sa dva pogotka pokazao put ekipi Dragana Stojkovića Piksija ka pobedi.

Prvi put je napadač Fulama pogodio u 22. minutu, sjajno je Sergej Milinković-Savić proigrao Mitrovića, koji je rutinski savladao gostujućeg golmana.

Drugi put je Mitrović pogodio u 35. minutu za erupciju oduševljenja na tribinama. Ovoga puta je Filip Kostić odlično ubacio loptu sa leve strane, a najbolji strelac Orlova glavom je zatresao mrežu.

Nije tada meč bio rešen, posebno ne kad su Luksemburžani u 77. minutu smanjili na 2:1. Na dodavanje Tila pogodio je Rodrigez. Ali, bilo je to dovoljno samo da vrati nivo ozbiljnosti u igri Srbije.

Četiri minuta je bilo potrebno domaćima da vrate dva gola viška, a učinili su to posle autogola nespretnog Maksima Šanoe. U smiraj utakmice, u sedmom minutu nadoknade, gol je postigao i Nikola Milenković za konačnih 4:1.