OI: Sjajni Damir Mikec osvojio srebro, Tijana Bogdanović osvojila drugu medalju za Srbiju u Tokiju!

Printscreen

Bronza Tijane Bogdanović je druga medalja za olimpijski tim Srbije u Tokiju, pošto je strelac Damir Mikec ranije danas osvojio srebro.

Reprezentativka Srbije u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju u kategoriji do 49 kilograma, pošto je pobedila Miju Jamadu iz Japana sa 20:6.

Mija povela sa 2:0, Bogdanovićeva je uspela da preokrene na 5:2, ali je japanska takmičarka do kraja runde izjednačila.

Tijana je bila bolja u drugoj rundi posle koje je vodila sa 8:5, nakon kaznenog poena za Jamadu zbog udarca ispod pojasa.

U trećoj rundi srpska takmičarka je bila sigurnija, posle udarca u glavu protivnice povela je sa 13:5. Do kraja je i uvećala prednost i osvojila drugu olimpijsku medalju u karijeri.

Bogdanović je rano jutros izgubila u prvom kolu, ali je uspela kroz repesaž da se domogne meča za bronzu.

U istoj kategoriji, do 49 kilograma, bronzanu medalju osvojila je i Izraelka Abišag Semberg.

Bronza Tijane Bogdanović je druga medalja za olimpijski tim Srbije u Tokiju, pošto je strelac Damir Mikec ranije danas osvojio srebro.

Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju u disciplini vazdušni pištolj 10 metara.

Mikec je rezultatom 237,9 krugova osvojio prvu olimpijsku medalju u karijeri i prvu medalju za Srbiju u Tokiju.

Zlatnu medalju osvojio je Iranac Džavad Forugi sa 244,8 krugova, što je novi olimpijski rekord.

Bronzanu medalju osvojio je Vei Pang iz Kine sa 217,6 krugova.