News Sport

Odbojkašice u polufinalu Evropskog prvenstva!

ATA Images

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Beogradu, pobedom nad Francuskom posle preokreta.

Srpkinje jesu izgubile prvi set, ali su sledeća tri odigrale na veoma visokom nivou i pobedile rezultatom 22:25, 25:18, 25:7, 25:20. U borbi za finale izabranice Zorana Terzića igraće protiv selekcije Turske, koja je sa maksimalnih 3:0 eliminisala Poljsku.

Srbija je nastavila pohod ka trećoj uzastopnoj evropskoj tituli, a u meču sa “trikolorima” pokazala dva lica.

Prvo, ono slabije, viđeno je u prvom setu, ali u sledeća tri je pokazano i ono koje raduje sve navijače – raznovrsna igra, požrtvovana odbrana i dominantan napad.

Početak u “Štark areni” nije bio dobar, naše devojke kao da su bile stegnute i igrale pod pritiskom.

To su rivalke iskoristile i serijom poena došle do prednosti na startu. Bilo je mnogo servis-grešaka u našoj igri, niko sem Tijane Bošković nije bio raspoložen u napadu i to se videlo na semaforu.

Francuska je održavala prednost i došla do prvog seta, rezultatom 22:25.

U drugom setu je proradio blok naših devojaka, prijem je bio mirniji i to je bio dovoljno za izjednačenje, da bi treći set bio možda i najbolji na celom turniru.

Mina Popović ga je otvorila blokovima, a Maja Ognjenović izuzetnim servisima. Srbija se brzo odlepila na dvocifrenu razliku, a do kraja tog dela protivničkom sastavu dozvolila samo sedam poena.

Tada je i rešeno pitanje pobednika jer je Srbija slomila otpor Francuske i rutinski završila posao.

Izvor: PRessSerbia/ RTS

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.