Sport News Srbija

Odbojkašice u finalu, nadigrale i Holandiju

Srbija sa Tijanom Bošković juri titulu svetskog šampiona

Srbija – Holandija 3:1 (25:22; 26:28, 25:19, 25:23 ) Odbojkašice Srbije u dramatičnom meču savladale Holandiju sa 3:1 (25:22; 26:28, 25:19, 25:23) i plasirale se u finale Svetskog prvenstva. U dramatičnom meču revanširale su se za poraz u grupnoj fazi takmičenja i obezbedile plasman u završnicu svetskog šampionata.

Naše odbojkašice su povele osvajanjem prvog seta sa 25:22, ali su Holanđanke odmah uzvratile i izjednačile na 1:1 osvojivši drugi set sa 28:26.

Izabranice selektora Zorana Terzića nisu u nastavku izgubile koncentraciju pa su treći set osvojile sa 25:19, da bi sa sigurnom igrom nastavile i u narednom setu u kome su osigurale pobedu i plasman u finale.

U drugom polufinalu, od 9.10 časova po našem vremenu igraće Kina i Italija.

Tok meča:

08.52 – Kraj četvrtog seta, Srbija je u finalu svetskog prvenstva! Sjajna igra odbojkašica Srbije na početku četvrtog seta i vođstvo od 3.0. Ali Holanđanke uspevaju da sustignu razliku i održavaju nerešen rezultat sve do finiša seta kada naše odbojkašice ponovo preuzimaju prednost i završavaju set sa 25:23 i osvajaju plasman u finale Svetskog prvenstva.

08.14 – Srbija osvaja treći set i ponovo vodi. U treći set Holanđanke ulaze mnogo sigurnije nego na početku meča i na samom početku osvajaju prednost od 9:5. Ipak Srpkilje uspevaju da izjednače na 12:12, a potom posle duge izjednačene borbe i povedu sa 22:17. Potom su sigurnom igrom set privele kraju u svoju korist sa 25:19.

07.46 – Drugi set u dramatičnoj završnici dobijaju Holanđanke sa 28:26 i uspevaju da izjednače na 1:1 u setovima. I u drugi set odbojkašice Srbije ulaze sigurno osvajajući prednost od nekoliko poena na samom početku. Uspevaju da održe razliku od nekoliko poena do samog finiša seta kada na 21:20 Holanđanke uspevaju da načine preokret serijom od čak četiri poena. Ipak, Srpkinje izjednačuju, ali ne uspevaju da načine preokret i Holanđanke osvajaju drugi set sa 28:26.

07.07 – Naše odbojkašice su silovito ušle u meč i odmah povele sa dva poena razlike, ali Holanđanke uspevaju da ponište razliku i održavaju nerešen rezultat sve do sredine seta kada Srbija ponovo preuzima vođstvo sa 13:10. Izabranice selektora Terzića potom uspevaju da održe prednost sve do kraja prvog seta koji osvajaju sa 25:22.

06.41 – Počeo je meč odbojkašica Srbije i Holandije za plasman u finale.

Selektor Zoran Terzić ističe da je srpski tim veoma motivisan da posle Evropskog i olimpijskog izbori i prvo finale na planetarnom šampionatu.

Izvor: PRessSerbia/RTS