Odbojkaši Srbije pobedili Estoniju posle pet setova

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Gdanjsku Estoniju sa 3:2 u setovima (25:23, 16:25, 21:25, 25:20, 15:12), u utakmici drugog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Srbija je tako ostvarila drugu pobedu na turniru, posle trijumfa na otvaranju šampionata protiv domaćina Poljske.U prvom setu bilo je neizvesno, Srbija je od početka prvog seta vodila, ali nije uspela da se “odlepi”. Predvodjeni dobrom igrom Uroša Kovačevića u završnici, srpski odbojkaši su uspeli da osvoje set i da povedu u meču.

Estonija je igrala mnogo bolje u drugom i trećem setu i preokrenula je na 2:1. Ekipa Nikole Grbića je uzvratila u četvrtom setu, povela je sa 12:8 i 20:15, sačuvala vodjstvo i izborila peti set.

Srbija je u petom setu igrala sigurnije pre svega u bloku i ostvarila je važnu pobedu kojom je zadržala šanse za osvajanje prvog mesta u grupi.

U trećem kolu, u ponedeljak od 17.30, Srbija će igrati protiv Finske.

Pobednici grupa plasiraće se direktno u četvrtfinale, a drugoplasirane i trećeplasirane ekipe igraće u osmini finala.