Odbojkaši Srbije izgubili od Brazila u prepunoj hali u Kraljevu

Srbija ISPALA sa Svetskog prvenstva posle četiri poraza od 3:2

Odbojkaši Srbije porazom su započeli učešće u novoformiranom takmičenju Liga nacija, pošto je Brazil u prepunoj Hali sportova u Kraljevu slavio sa 3:0 (25:22, 25:22, 26:24).

Izabranici Nikole Grbića pokušali su da pariraju favorizovanom protivniku, ali nisu do kraja uspeli u toj nameri. “Karioke” su veoma dobro ušle u meč, rešene da ga dobiju, pa je prvi set protekao u znaku gostujuće selekcije.

Vodio je Brazil tokom celog prvog perioda, pokušali su naši momci da priprete u finišu, eventualno uhvate egal, ali su samo uspeli da se približe na 22:24, kada je gost iskoristio set loptu i poveo.

U drugom setu odbojkaši Srbije nisu dozvolili protivniku da od starta stekne osetnu prednost, već su držali egal skoro do same završnice. Međutim, onda kada je to bilo najpotrebnije, Brazilci su bili skoncentrisaniji i bolji, što im je omogućilo da povedu sa 2:0 u setovim i dođu nadomak pobede.

Nisu želeli izabranici Nikole Grbića da se tek tako predaju, već su u trećem setu pružili još žešći otpor favorizovanom protivniku. Smenjivale su se dve selekcije u vođstvu, u jednom trenutku se činilo da će Srbija uspeti da unese neizvesnost i smanji u setovima, dok se kasnije sticao utisak da bi Brazil mogao meč da reši u tri seta.

Imala je Srbija veoma dobru situaciju, stekla i vođstvo u finišu od dva poena, ali ju je izgubila u odsudnim momentima. To su iskoristili Brazilci, koji su, uz jednu pogrešnu odluku sudije, uspeli da trijumfuju.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bili su Aleksandar Atanasijević sa 15, kapiten Marko Ivović sa 11 i Srećko Lisinac sa 10 poena. Na drugoj strani su se istakli Valas de Souza sa 17 i Maurisio Borhes sa 13.

Odbojkaši Srbije će u narednom meču (subota, 20 sati) igrati protiv Nemačke, dok će Brazil na megdan Italiji.