NOVI TRIJUMF ZVEZDE U EVROLIGI: Crveno-beli bolji od Žalgirisa!

BARSA POTVRDILA: Poslata MILIONSKA ponuda za Kalinića!

Zvezda sada ima skor 2-1, a već za dva dana gostuje moskovskom CSKA.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Žalgiris sa 73:61 (13:14, 16:13, 17:15, 27:19), u trećem kolu Evrolige.

Crveno-beli su do pobede na prvom evroligaškom meču pred svojom publikom u ovoj sezoni stigli zahvaljujući odličnoj odbrani.

Prvo poluvreme Zvezda je završila sa dva poena prednosti 29:27, najviše zahvaljujući dobroj odbrani. Oba tima su igrali odbranu u visokom intezitetu, ali to nisu uspeli da valorizuju u napadu.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Nejt Volters sa devet poena, dok je Žalgiris u igri držao Džoš Nibo sa 10 poena i sedam skokova.

Crveno-beli su i u drugom poluvremenu nastavili sa odličnom igrom u odbrani.

Sve do tri minuta pre kraja Žalgiris je uspevao da se održi na jedan posed lopte zaostatka, kada je Zvezda odličnom napadačkom rolom uspela da iskoristi dobru odbranu, ode na plus 10 minut pre kraja i reši pitanje pobednika.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Nikola Kalinić sa 15, Ognjen Dobrić sa 13, Luka Mitrović sa 12 i Nejt Volters sa 11 poena.

Kod Žalgirisa bolji od ostalih bio je Džoš Nibo koji je zabeležio 14 poena i 10 skokova.

Zvezda je zabeležila dve pobede i jedan poraz, dok je Žalgiris upisao sva tri poraza.