Crveno-belima ne prestaju da stižu dobre vesti!
Na stadionu GSP u Nikoziji Crvena zvezda je savladala Ararat i plasirala se u grupnu fazu Lige Evrope (2:1), a onda je čula još jednu vest kojoj se potajno nadala.
Naime, bilo je pitanje da li će crveno-beli biti u drugom ili trećem šeširu, a nakon prvih današnjih duela to pitanje se više ne postavlja. Naime, Liberec je savladao APOEL sa 1:0 izbacio ga iz takmičenja, a njegovo mesto u drugom šeširu zauzela je Zvezda koja je napredovala taman jedno mesto iznad crte.
Ipak, to ne znači da bi Zvezda mogla da dobije dramatično slabije rivale jer se u trećem šeširu nalaze i veliki Milan, Lester, pa i Sosijedad.
Zato ostaje navijačima da isprate žreb koji je na programu u petak od 13 časova.
Prvi šešir: Arsenal, Totenhem, Roma, Napoli, Benfika, Bajer, Viljareal, CSKA Moskva, Braga, Gent, PSV, Volsfburg, Seltik
Drugi šešir: Dinamo Zagreb, Sparta, Slavija, Ludogorec, Jang Bojs, Crvena zvezda, Lester, Rapid Beč, Karabag, PAOK, Standard, Granada
Treći šešir: Sosijedad, AZ, Fejnord, Milan, AEK, Makabi Tel Aviv, Rendžers, Molde, Hofenhajm, LASK, Hapoel, Kluž, Zorja
Četvrti šešir: Lil, Nica, Rijeka, Dandalk, Liberec, Rojal, Leh, Sivaš, Volfsburg, Omonija, CSKA Sofija,
Potencijalna grupa smrti: Totenhem, C. zvezda, Milan, Nica
Rezultati plej-ofa za Ligu Evrope
Kluž – KuPS 3:1 (1:0)
(Rondon 5, 56, Debeljuh 52 – Udo 90+1)
Ararat – Crvena zvezda 1:2 (0:1)
(Lima 72 – Katai 45, Falčineli 60)
Šarlroa – Leh 1:2 (0:2)
(Fal 56 – Dani Ramirez 34, Puhač 41/
Dinamo Zagreb – Flora 3:1 (2:0)
(Gavranovi 11, Ademi 26, 87 – Sinjavski 65)
Liberec – APOEL 1:0 (0:0)
(Mara 90+5pen/
Malme – Granada 1:3 (1:1)
(Duarte 45ag – Mačis 30, Puertas 58, Ererea 85)
Rozenborg – PSV 0:2 (0:1)
(Zahavi 22, Gakpo 61)
Hapoel BŠ – Plzen 1:0 (1:0)
(Žozue 4pen)
Kopenhagen – Rijeka 0:1 (0:1)
(Ankersen 20ag)
Dinamo Brest – Ludogorec 0:2 (0:0)
(Manu 73, Marin Eskavi 79)
Legija – Karabag 0:3 (0:0)
(Andrade 50, Zubir 62, Husejnov 70)
Sarajevo – Seltik 0:1 (0:0)
(Eduar 70)
Standard – Fehervar 3:1 (0:1)
(Gavori 51, Amalah 77, 85 – Nikolić 10)
Bazel – CSKA Sofija 1:3 (0:0)
(Kabral 54 pen – Rodrigez 72, 89, Ahmedov 90+7)
Dandalk – Ki Klaksvik 3:1 (1:0)
(Mari 33, Klirej 48, Keli 79 -Midštogen 66)
Jang Bojs – Tirana 3:0 (1:0)
(Fasnaht 42, Nsame 52 i 64)
AEK – Volfsburg 2:1 (0:1)
(Simoeš 64, Ansarifard 90+4 – Mehmedi 45)
Rendžers – Galatasaraj 2:1 (0:0)
(Arfield 52, Tarnije 59 – Markao 87)
Rio Ave – Milan 2:3 (1:1) pp
(Geraldes 72, Gelson 91 – Selmekers 51, Kalhanoglu 122)
Sporting – LASK 1:4 (1:1)
(Tomas 42 – Troner 14, Raguz 58, Mišorl 65, Gruber 69)
Totenhem – Haifa 7:2 (4:1)
(Kejn 2, 56 pen, 74, Lukas 21, Lo Selso 37,40, Ali 91 – Čeri 17, Rukavistja 52)
Foto: ATA Images
Izvor: PRessSerbia/Blic
Dodajte komentar