Sport Srbija Svet

Novak zaustavljen u polufinalu!

Nole zaustavljen u polufinalu!
Printscreen

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas izgubio od Austrijanca Dominika Tima sa 2:6, 6:3, 5:7, 7:5, 5:7.

Bio je ovo deveti meč Đokovića i Tima i treća pobeda Austrijanca do koje je stigao posle velike borbe u dva dana i više od četiri sata igre.

Tim će u drugom uzastopnom finalu Rolan Garosa igrati protiv Španca Rafaela Nadala, koji je juče u prvom polufinalu slavio protiv Švajcarca Rodžera Federera.

Duel između prvog i četvrtog reketa sveta počeo je u petak, kada je posle drugog prekida zbog kiše i definitivno pomeren za danas, kada su se teniseri vratili na teren stadiona “Filip Šatrije” u podne. Tada je krenula gladijatorska borba…

U tom trenutku Đoković je gubio 2:6, 6:3, 1:3.

Na početku današnjeg nastavka, Đoković je imao jednu brejk priliku, Tim je tada uspeo da se odbrani, ali ne i u sledećem gemu na svoj servis. Prvi teniser sveta je potom izjednačio na 4:4, a onda i propustio dve brejk lopte i priliku da već tada potpuno preokrene set.

Umesto toga, u 12. gemu, koji je trajao više od deset minuta, Đoković se suočio sa četiri set lopte. Tri je uspeo da odbrani dobrim servisima, ali ne i četvrtu pa je Austrijanac poveo sa 2:1 u setovima.

Teniseri su u četvrtom setu razmenili po dva brejka, da bi u 11. gemu Đoković napravio odlučujući brejk nakon duple servis greške Tima.