Sport Srbija Svet

NOVAK U POLUFINALU ROLAN GAROSA!

Najbolji srpski i svetski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa pošto je sa 7:5, 6:2, 6:2 savladao Nemca Aleksandra Zvereva.

Meč, koji je zbog kiše umesto u sredu igran dan kasnije, bio je vrlo dramatičan u prvom setu. U devetom gemu Zverev je prvi napravio brejk i došao u priliku da bude prvi teniser, koji je ove godine u Parizu oduzeo servis Đokoviću. To kao da je probudilo Novaka, koji je dobio četiri naredna gema i tako ne samo osvojio set, već i u drugom delu igre stekao brejk prednosti. Do kraja drugog seta, srpski teniser je rutinski završio posao i stigao na korak od okršaja sa Dominikom Timoom, koji je u poslednjem četvrtfinalu savladao Karena Hačanova 6:2, 6:4, 6:2.

Treći set beše izjednačen do šestog gema, kada je Zverev greškom na mreži omogućio Novaku brejk, koji je u narednom gemu bio na ispitu. Nemac je tada imao dve brejk lopte, ali ih je Đoković spasao, a zatim potvrdio stečenu prednost.