Novak se razbudio i preokretom protiv Sinera stigao do polufinala!

JEDVA SU DOČEKALI: Čelnici Vimbldona kaznili Noleta

Meč je trajao tri sata i 39 minuta.

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Vilmbldona pošto je polse preokreta i gubitka 2:0 u setovima savladao Italijana Janika Sinera sa 3:2 (5:7: 2:6, 6:3, 6:2, 6:2). U polufinalu će Đoković igrati protiv pobednika meča između Davida Gofana i Kamerona Norija.

Početak meča bio je za poeželeti za Novakove navijače. Đoković je već u drugom gemu oduzeo servis Sineru, potvrdio brejk i vodio 4:1 kada je imao brejk loptu za vođstvo od 5:1. Nije uspeo da je iskoristi i od tog trenutka se sve promenilo za branioca titule. Siner se razigrao, počeo da pogađa servis i u sedmom gemu vratio brejk, a zatim u devetom propusti jednu. Ipak, Novak nije uspeo da spasi brejk loptu u 11. gemu koju je Siner iskoristio i poveo 6:5, a zatim i iskoristi drugu set loptu i povede 1:0. Loše je sve delovalo po Đokovića i u drugom setu. Siner je napravio brejk u trećem gemu i uspešno čuvao tu prednost do sedmog kada je iskoristio drugu priliku da oduzme servis Đokoviću i povede sa 5:2, a zatim i na svoj servis stigne do velikih 2:0 u setovima.

Činilo se da je Siner veoma blizu velikog uspeha, ali nije tako mislio Novak. U drugom gemu trećeg seta nije uspeo da iskoristi brejk loptu, ali je u četvrtom oduzeo Italijanu servis i lako potvrdio brejk. U osmom gemu je Novak imao dve brejk i set lopte, ali je Siner uspeo da ih spasi, ali je samo odložio neizbežno pošto je Novak na svoj servis smanjio na 2:1. Ekspresno je Đoković stekao prednost u četvrtom setu. Oduzeo je Sineru servis dva puta u nizu, u prvom i trećem gemu i poveo sa 4:0. Tu prednost je sačuvao do završnice kada je Siner imao i dve brejk lopte, ali je Novak uspeo da ih sačuva i  stigne do izjednačenja u setovima.

Iako je peti set bio praktično početak od nule, bilo je jasno da je Đoković u pishološkoj prednosti i to je vrlo brzo pokzaoa kada je u trećem gemu uspeo da oduzme servis Italijanu. Siner više nije uspevao da igra svom ritmu, odigravao je znatno nepreciznije udarce i Novak je novu priliku sačekao u sedmom gemu kada je iskoristio prvu brejk priliku i zatim stavio tačku na ovaj uzbudljiv meč.