Novak šampion: Đoković sedmi put poneo vimbldonsku titulu!

Screenshot 10 2

NOVAK JE ŠAMPION – Đoković je odneo sedmu po redu titulu na Vimbldonu!

Novak Đoković i Nik Kirjos igraju prvi međusobni meč nakon pet godina, a pobedniku će biti uručen trofej namenjen pobedniku Vimbldona!

TOK MEČA

– Prvi poen je pripao Đokoviću, i to posle dvostruke servis greške Kirjosa – 1:0. Đoković forhend vinerom povećava na 2:0. Novak greši u forhendu za 2:1.

Novi mini brejk Đokovića, ovog puta Kirjos greši na forhendu – 3:1. Novak uzima još jedan servis Kirjosu – 4:1.

Tako je, još jedan poen posle greške Kirjosa – 5:1.

6:6 – Sjajan slajz Đokovića za taj-brejk. Ovo je prvi taj-brejk koji Novak igra na ovogodišnjem Vimbldonu.

Đoković je pretrčao 2.429 metara, a Nik 2.581 metara do sada. U proseku Novak trči 10,70, a Kirsjos 11,37 metara po poenu.

5:6 – Onda kada je bilo važno 29. asom Kirjos stiže do novog gema. Ima najmanje taj-brejk u četvrtom setu.

5:5 – Novak je prvi put u svom servis gemu izgubio dva poena. Ali nije imao situaciju da se suoči sa brejk šansom.

4:5 – Uh, Đoković je fantastičnim poenim stigao do 30:30, ali je Kirjos potom odservirao 28. as i zatim greškom Novaka stigao do novog gema. Pogodio je Australijanac oba prva servisa u pravom trenutku.

4:4 – Novak Đoković je u četvrtom setu izgubio samo jedan poen na svoj servis. I sada je sa nulom počistio Kirjosa za novo izjednačenje. Usledio je i 14. as u meču.

3:4 – Kirjos i dalje drži svoj servis. Upisao je 26. as, novi bekhend viner, a zatim posle greške Novaka dobija gem. Igra se tačno dva i po sata ovo finale.

3:3 – Samo 73 sekunde je trajao ovaj gem.

2:3 – Šteta, Novak je vezao dva poena posle sjajnih riterna, ali je imao Kirjos dovoljnu prednost da gem pretvori u novo vođstvo. Upisao je Australijanac 25. as u ovom meču.

2:2 – Period mirne igre na početku četvrtog seta. Sa jednim izgubljenim poenom stiže do izjednačenja.

1:2 – Četviri vezana sjajna poena Kirjosa za novo vođstvo.

1:1 – Gem bez izgubljenog poena, uz 11. as u meču. Novak deluje mirno i potpuno fokusirano na svoju igru.

0:1 – Posle pauze između setova koju je Novak iskoristio da ode do svlačionice, Kirjos je servirao i lagano stigao do startnog vođstva u četvrtom setu.

3. SET

6:4 – Posle 50 minuta igre Đoković dobija treći set! Potpuni preokret i to posle brejka u devetom gemu kada je Kirjos imao 40:0.

5:4 – Da, da, da! Brejk Đokovića u pravom trenutku! Kirjos je imao 40:0, a onda je Novak vezao pet poena i napravio brejk u pravom trenutku!

4:4 – Još jedan savršen gem, sa nulom Đoković dobija četvrti svoj gem u setu. Deveti as je upisan, uz dva vinera. Novak trenutno mnogo lakše uzima svoje gemove, ali je i dalje rezultat izjednačen.

3:4 – Kirjos je neumoljiv, tri asa u gemu u kome je Đoković ponovo pretio i stigao do 30:30. Servisi provlače Kirjosa, u polju je Novak mnogo jači.

Đoković je do sada pretrčao 1768 metara, a Kirjos 1898 metara.

Neverovatne scene se dešavaju na Vimbldonu, tokom gema jedna devojka je provocirala Kirjosa između poena. Kirjos se žalio sudiji i supervizoru, a zanimljivo je da je rekao da zna koja je devojka u pitanju i da izgleda kao da je “popila 700 pića”.

3:3 – Još jedan savršen gem za Novaka. Dva sjajna vinera za srpskog asa.

2:3 – Đoković je još jednom opasno pretio na servisu Kirjosa, stigao do 40:40, ali ni ovog puta nije imao brejk loptu. Kirjos je sa dva asa završio gem.

2:2 – Novak je upisao osmi as, a forhend vinerom je završio gem.

Neverovatna scena pre početka četvrtog gema u trećem setu! Na tribinama Vimbldona došlo je do tuče. Obezbeđenje je srećom brzo reagovalo i izbacilo vinovnike, a sve to su Novak i Nik gledali prilično šokirano.

1:2 – Kirjos 15. asom dobija gem u kome je Novak bio na 40:40. Đoković je na prvom gem servisu Australijanca imao dve brejk šanse, sada je opasno pretio.

1:1 – Dobar prvi servis gem u trećem setu za Đokovića. Fohend viner i as su doprineli da brzo stigne do izjednačenja.

0:1 – Šteta, Đoković nije iskoristio dve brejk lopte u uvodnom gemu trećeg seta.

2. SET

6:3 – Tako je! Prvi put u karijeri Đoković je uzeo Kirjosu set! Novak se suočio sa tri vezane brejk lopte, posle sa još jednom, ali je bio miran u odsudnim trenucima i posle 39 minuta je stigao do izjednačenja u finalu!

5:3 – Kirjos je uspeo da produži ovaj set. Već 13 asova ima Australijanac, dva nova je upisao u ovom gemu.

5:2 – Tri poena u nizu, posle opasnih 15:30, doneli su Novaku peti gem u drugom setu. Na korak je da prvi put u karijeri uzme servis protiv Kirjosa.

4:2 – Novim, 11. asom u meču, Kirjos prekida seriju Đokovića.

4:1 – Nije bilo baš lako, ali je Novak uspeo da potvrdi brejk. Dugi gem u kome je Novak iskoristio tek treću gem loptu.

3:1 – BREJK! Konačno Novak oduzima servis Kirjosu, i to sa nulom! Ovo je prvi put u karijeri da Novak oduzima servis Kirjosu.

2:1 – Sjajan završetak gema u kome je Kirjos stigao do 30:30. Bekhend viner u Novakovom stilu za novo vođstvo u drugom setu.

1:1 – Novak je promenio malo način primanja servisa, malo se udaljio od mreže, što je rezultiralo da se ovaj gem igra nešto duže, ali Kirjos i dalje ne dozvoljava brejk šansu. Upisao je čak tri as servisa.

1:0 – Izgubljeni prvi set nije ostavio traga na Novaka. Odmah na startu drugog je bez izgubljenog poena dobio svoj gem. Završioa ga je petim asom u meču.

1. SET

4:6 – Posle 31 minuta igre Kirjos je dobio prvi set u velikom finalu. Bio je ovo prvi gem na servis Australijanca koji se igrao na razliku. Međutim, as servisom, sedmim u meču, Nik je dobio ovaj deo igre.

4:5 – Novak se revanširao Kirjosu, gem bez izgubljenog poena, uz četvrti as servis i novi viner iz bekhenda.

3:5 – Sjajni servisi Kirjosa, gem bez izgubljenog poena Australijanac je završio petim asom u meču. Igra se jako brzo, tek 24 minuta su prošla za osam gemova. Takav ritam više odgovara Kirjosu, Novak mora da nađe način da produži poene.

3:4 – Dobar gem za Novaka, dva nova vinera i prekid naleta rivala.

2:4 – Savršen gem za Kirjosa kojim je potvrdio brejk. Tri vinera i četvrti as u meču za sigurno vođstvo Australijanca.

2:3 – Prvi brejk na meču, nažalost u korist Kirjosa. Novak je duplom servis greškom izgubio svoj servis.

2:2 – Ne posustaje ni Kirjos. Gem bez izgubljenog poena, dva asa i jedan viner.

2:1 – Novak je počeo da šeta Kirjosa i tera ga na udarce iz trčanja. Dva dobra servis gema na početku i dva asa do sada.

1:1 – Kirjos je izjednačio u gemovima. Lako je osvojio prva tri poena, a zatim priveo gem kraju.

1:0 – Prvi gem u velikom finalu uzima Novak Đoković. Nije bilo velike drame u uvodnom gemu. Novak je imao jednu duplu servis grešku, ali i jedan as servis.

NIK KIRJOS PROTIV SRBA IMA NEVEROVATAN NIZ

Nestvarno zvuči podatak da Nik Kirjos nikada nije izgubio od igrača iz Srbije! Naprotiv, Australijanac ima 11:0. Po dva puta je pobedio Novaka Đokovića, Miomira Kecmanovića, Dušana Lajovića, Filipa Krajinovića i Viktora Troickog, a jednom Lasla Đerea. Samo je Đere uspeo da mu uzme set, a Kirjos ima 22:1.

Dalibor Katic

Novinar je sa skoro dvadesetogodišnjim iskustvom u medijima. Stotine ekskluzivnih priča, ali i brojni intervjui sa domaćim i svetskim zvezdama samo su deo njegove novinarske karijere.