RAPSODY TRAVEL
News Sport

Novak ODUVAO Australijanca za 76. titulu u karijeri (VIDEO)

Novak Đoković, prvi reket sveta, osvojio je 76. titulu u karijeri trijumfom nad Australijancem Džonom Milmanom sa 2:0 (6:3, 6:2), nakon jednog časa i deset minuta igre.

Ovo je ujedno Noletov prvi trijumf u Tokiju i odlična priprema za Olimpijske igre koje se narednog leta održavaju u japanskoj prestonici.

Osvajenjem Tokija Đoković je uvećao prednost na ATP listi nad Rafaelom Nadalom na ATP listi na 1140 bodova.

Nole je u prvom setu stekao prednost brejka u četvrtom gemu. Tokom celog perioda Đoković je odlično servirao i nije dozvoljavao rivalu priliku za rezultatski povratak. Milman nije imao nijednu brejk loptu, a Srbin je sa 6:3 došao do rezultatske prednosti, posle 32 minuta igre.

Đoković je dodatno pojačao ritam na startu drugog seta. Prvi reket sveta je odmah napravio dva brejka, poveo sa 4:0 i nije imao problema da rutinski privede meč kraju.

Podsetimo, ovo je Noletov prvi trofej još od Vimbldona, a on će od ponedeljka ući u svoju 273. nedelju kao prvi teniser na ATP listi.

Izvor: PRessSerbia/Tanjug

Loading...

Marija Stevanovic

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.