fbpx
Home » News » Sport » Novak nije uspeo da savlada Nadala u finalu mastersa u Rimu!
Sport Svet

Novak nije uspeo da savlada Nadala u finalu mastersa u Rimu!

Najbolji svetski i srpski teniser Novak Đoković, nije uspeo da osvoji masters u Rimu, pošto je u finalu posle tri seta poražen od Španca Rafaela Nadala (0:6, 6:4 1:6).

Đoković je loše odigrao prvi set. Ne samo da prvi put u mečevima između njega i Nadala jedan teniser nije uzeo ni gem u setu, već je Novak delovao bez energije. To je Nadalu donelo tri brejka i veliku dominaciju u prvom delu igre.

Sve se međutim promenilo na startu drugog dela igre. Novak je počeo da trči, pogađa i igralo se poen po poen, gem po gem. Sve do desetog gema, kada je prvi teniser sveta uspeo da napravi brejk i dođe do izjednačenja.

Treći set je počeo veoma napeto. Nadal je na startu napravio brejk, a prva tri gema trajala su 24 minuta. Novak se koliko – toliko držao do petog gema, kada je pretrpeo drugi brejk. Nije se od umora kretao kao u drugom setu, što je uz greške u izboru udaraca bio siguran znak da meč ide na stranu Nadala.

Izvor: Kurir.rs