NOVAK IZGUBIO U FINALU: Mlada nada tenisa srušila Đokovića i osvojila Pariz!

Bez 91. titule u karijeri.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković poražen je u finalu Mastersa u Parizu, pošto jeizgubio od mladog Danca Holgera Runea sa 1:2 (6:3, 3:6, 5:7).

Čekao je Đoković jedan kiks rivala. Jeste Rune bio nesiguran, visilo je u vazduhu kada će Srbin napraviti brejk, i to se desilo u četvrtom gemu. Potpuna kontrola meča u tim momentima dovela je do prednosti, koja je sigurno održavana, te je prvi osvojen sa 6:3.

U drugom setu sve je rešeno u prvom gemu. Novak je na servis Runea imao tri brejk lopte, nije ih iskoristio i već u sledećem je dopustio protivniku brejk, te je do kraja svako uzimao svoj servis, što je dovelo do odlučujućeg seta.

U samoj završnici, Rune je pri rezultatu 5:5 napravio brejk, oduzeo servis Novaku i servirao za pobedu. Što je i učinio.

Izvor:PRessSerbia/ Srbija Danas