Sport Srbija Svet

Novak Đoković se plasirao u finale Vimbldona!

Screenshot 10 2

Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona, pošto je posle četiri seta pobedio Roberta Bautistu Aguta – 6:2, 4:6, 6:3, 6:2.

Najbolji teniser sveta igraće za petu titulu u Londonu, a ukupno će mu ovo biti šesto vimbldonsko finale.

Aktuelni šampion nije briljirao protiv upornog Španca, štaviše u nekim trenucima je igrao veoma loše, ali je na kraju uspeo da slomi otpor 22. tenisera sveta.

Đoković će u velikom finalu igrati protiv Rodžera Federera ili Rafaela Nadala, čiji je meč sledeći na Centralnom terenu.

Srpski teniser ušao je maksimalno fokusirano u meč i posle desetak minuta već je imao 3:0. Agut je bio stegnut, udarci su mu bili nesigurni i Novak je to znao kako da iskoristi.

Đoković prvi period igre dobija sa 6:2, a očekivano je bilo da se Španac probudi u nastavku duela. Ipak, nismo očekivali da će Đoković imati krizu koja će trajati više od sat vremena.

Tokom drugog seta se mučio, a razlog za to bila je odlična igra Aguta. Španac je bio kao zid, sve je vraćao u teren, a Novak je žurio i grešio.

Najbolji teniser sveta drugi period igre gubi rezultatom 6:4, međutim najveći problem je bio što nije bilo naznaka kada će i da li će Đoković ponovo zaigrati na nivou prvog seta.

Igra srpskog tenisera nije se popravila na startu trećeg seta, međutim važno je bilo što nije dopuštao Agutu da mu oduzme servis. S druge strane Agut se nije mučio prilikom servisa, što pokazuje podatak da Novak nije imao brejk loptu više od sat vremena.

U šestom gemu trećeg seta Đoković konačno oduzima servis Agutu. Četvorostruki šampion Vimbldona iskoristio je prvu brejk šansu i u narednom gemu trebalo je da potvrdi prednost.

Sedmi gem ispostaviće se kao ključan za nastavak meča. Srpski teniser loše je ušao u gem i dopustio je Agutu da dođe do dve uzastopne brejk lopte (15:40). Prvu je uspeo da spasi tako što je Španac pogrešio, a drugu… Kod druge je viđen istorijski poen – najduži od kada se broji razmena udaraca.

Čak 45 udaraca razmenili su Đoković i Agut, a poen je završen bekhend vinerom srpskog tenisera. Novak je u tom trenutku stavio prsta na uvo i ironično gestikulirao ka publici, koja u više navrata provocirala.

Đoković je spasao obe brejk lopte i potom došao do potvrde brejka. Treći set dobija rezultatom 6:3 i bio je veoma blizu plasmana u finale. Očekivano, u četvrtom setu je brzo slomio otpor Aguta i sa 6:2 dobija poslednji period igre.