Nisu ih žalili: Zvezda do vrha napunila mrežu Kairata

ZVEZDAŠKA MOBILIZACIJA: Želja više od 25.000 ljudi!

U 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona crveno-beli će igrati sa moldavskim Šerifom.

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali Kairat rezultatom 5:0 u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izabranici Dejana Stankovića su potpuno dominirali u svakom segmentu igre i zasluženo došli do plasmana u treće kolo gde će igrati sa moldavskim Šerifom.

Prvi mečevi trećeg kola zakazani su za 3. i 4. avgust kada će Crvena zvezda biti domaćin, dok je revanš susret na programu nedelju dana kasnije u Tiraspolju.

Dvostruki strelac bio je Aleksandar Katai, dok su po jednom pogodili Luis Dioni, Mirko Ivanić Filipo Falko.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast preminulih bivših igrača i trenera Crvene zvezde Milana Živadinovića i Ivana Toplaka.

ATA Images

Izašli su crveno-beli visoko od početka susreta, a prvu ozbiljniju šansu imali su u petom minutu kada je Falko oprobao udarac sa distance, lopta je na putu ka golu zakačila jednog defanzivca Kairata i otišla u korner.

Odmah zatim i Kanga je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov poluvolej završio iznad prečke. Četiri minuta kasnije, Katai je doveo tim u vođstvo. Zvezdina „desetka“ je primila loptu na više od 20 metara i posle driblinga u desno se odlučila na udarac. Precizno je Katai „tukao“ i pogodio donji desni ugao Ustimenkovog gola – 1:0.

Uzvratili su gosti u 13. minutu kada je Šušenačev šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Milan Borjan izvanredno intervenisao. Nastavila je sa inicijativom ekipa Dejana Stankovića, ali bez konkretnije prilike, sve do 21. minuta kada su fudbaleri duplirali prednost. Dragović je izvrsno startovao na Vagnera Lava na centru igrališta i ukrao mu loptu. Zatim je poslao fantastičan pas ka Dioniju koji je najpre pogledao gde se golman nalazi, a potom uputio rezantan udarac po zemlji i pogodio donji levi ugao gola Kazahstanaca – 2:0.

Usledio je nešto mirniji period igre u kojoj nije bilo većih uzbuđenja, a novu povoljnu šansu, imao je srpski šampion. Dioni je petom doturio loptu do Kataija. Ovaj „zavrnuo“ loptu na penal gde je natrčao Falko i šutirao, ali je njegov udarac zaustavio Ustimenko.

Minut kasnije, još jedan opasan nalet. Ivanić Kanga su povukli kontra napad i odigrali fenomenalan dupli pas. Ivanić je uspeo da se oslobodi svog čuvara Dugalića, ali je on u poslednjem momentu uspeo da izblokira ofanzivca.

U 39. minutu Katai je uspeo da se prvi domogne lopte u duelu sa Alipom i glavom je pošalje do Dionija, koji sa svega nekoliko metara „pucao“ iskosa sa desne strane, ali pravo u golmana gostujućeg tima.

Tri minuta kasnije, Katai je postigao drugi pogodak. Ivanić je iznudio faul i slobodan udarac za Crvenu zvezdu sa leve strane. Udaljenost 18 metara, a „Magiko“ je poslao kompjuterski precizan projektil pravo u mrežu – 3:0.

ATA Images

Drugo poluvreme počelo je igrom između dva šesnaesterca, a onda je u 49. minutu usledila majstorska kombinacija Rodića Ivanića. Zvezdin vihorni bek je video Ivanića da se ubacuje u sredinu, pravovremeno ga uposlio, a momak iz Bačkog Jarka primirio loptu i maestralno je poslao pod prečku – 4:0.

Falko je u 55.minutu promešao odbranu Kairata, ušao u peterac, ali je šutirao pored gola. Ono što je propustio tada da učini, Italijan je uradio minut kasnije. Lopta se odbila Falku, koji je nosio loptu nekoliko metara, ušao u kazneni prostor i vrhunski plasirao loptu u mrežu – 5:0.

Tempo igre je u poslednjih 15 minuta značajno splasnuo, mada je Ben u finišu pogodio stativu sa sedam metara.