News Sport

NIKOLA JOKIĆ PRED SUSPENZIJOM Tuča na meču Juta – Denver /VIDEO/

NIKOLA JOKIĆ PRED SUSPENZIJOM Tuča na meču Juta - Denver /VIDEO/

Nikola Jokić nalazi se pred mogućom NBA suspenzijom zbog incidenta koji je obeležio meč Juta Džez – Denver Nagets.

Nakon što su domaći “džezeri” bolje započeli ovu utakmicu, ostavivši Jokića bez poena, samo na jednom skoku i dve asistencije u uvodnih šest minuta, trener gostiju Majk Malon je našeg centra i još trojicu startera povukao na klupu i pružio šansu rezervistima. A dok su u završnici prve deonice oni bili na parketu, desila se tuča.

Tokom borbe za poziciju pod košem, Jokićev saigrač Mejson Plamli i Jutin Derek Fejvors započeli su sukob. Domaći igrač je, između dve akcije, povukao za ruku gostujućeg centra i – strasti su se rasplamsale. Od nasrtanja jednog na drugog, došlo se vrlo brzo do snažnog odgurivanja, pokušaja udaraca, pa su pritrčali skoro svi koji su bili na igralištu, ali, suprotno NBA pravilima, sa klupe i Jokić, kao i neki od njegovih saigrača:

Prema zvaničnim Pravilima igre NBA, tačnije 12. članu, stav sedmi, predviđeno je da “tokom incidenta na terenu, svi igrači moraju da ostanu u neposrednoj blizini klupe. Ko to prekrši, biće sankcionisan: suspenzijom od najmanje jedne utakmice, oduzimanjem dnevnice i dodatnom finansijskom globom koja ne prelazi 50.000 dolara”.

Kako pomenuta Pravila već sledećom rečenicom predviđaju da će kazna biti izrečena pre naredne utakmice tima o kome se radi, a Nagetsi u petak igraju protiv Feniksa, onda će se i do petka uveče po srednjeevropskom vremenu znati da li je Jokić suspendovan ili ne.

Što se samog susreta u Juti tiče, on je nastavljen, u toku je, a vinovnici samog incidenta, Fejvors i Plamli, dobili su isključujuće greške.

Ipak, strasti se baš i nisu smirile, pa su Nagetsi i “džezeri” nastavili da prilično emotivno shvataju ovaj meč, od čega nije odstupao ni Nikola Jokić, naročito kada se uzme u obzir fizička strana njegovih duela sa Džaeom Krauderom.

Na poluvremenu, Juta vodi sa 65:58, a Jokić je, iza Bartonovih 12 poena, drugi strelac tima sa 11 poena (šut za dva 4/5, za tri 0/3), a ima i po pet skokova i asistencija za 18 minuta na parketu.

Izvor: PRessSerbia/Blic

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.