News Sport Srbija

NEZABORAVNO VEČE SRPSKOG FUDBALA: I Zvezda u Ligi Evrope! Crveno-beli pobedili Krasnodar

Pobeda Zvezde protiv Radničkog

Fudbaleri Crvene zvezde nakon 10 godina plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, jer su u revanšu plej-ofa na “Marakani” pobedili Krasnodar 2:1 (1:0).

U prvom meču u Rusiji bilo je 3:2 za Krasnodar, pa je Zvezda prošla dalje zbog većeg broja golova datih u gostima

Crvena zvezda će treći put igrati u grupnoj fazi Lige Evrope (ili Lige kupa UEFA), a prvi put posle deset godina.

Ovo je prvi put da Srbija ima dva predstavnika u grupama nekog evropskog takmičenja, jer se pre Zvezde i Partizan domogao Lige Evrope.

Gosti su očigledno bili previše fascinirani atmosferom na tribinama, već u prvom minutu su pretili Srnić i Milić, ali su gosti imali sreće, da bi u 2. minutu Mamaev blokirao upravo Srnića.

Nekako je visio gol u vazduhu, a onda se i desilo. Milić je dobio loptu, šutirao ka golu gostiju, golman Sinitsin je odbranio, a onda je do lopte stigao Radonjić koji dobrim udarcem postiže gol o prečku za 1:0 i eksploziju na tribinama.
Zvezda je bila daleko bolji rival u prvom poluvremenu, imali su šansu preko Boaćija, a onda je Stojković uspeo da izblokira jedan opasan napad gostiju.

Boaći je prekombinovao, pre toga je i Rodić imao šansu, pa je Milić šutirao preko gola, a onda 40. minut i još jedna sjajna šansa za Boaćija. U kontri nije želeo da doda saigračima, pokušao je udarcem sa 20 metara, ali je pogodio samo stativu!

Čudesan gol na startu drugog poluvremena.

Samo deset sekundi je prošlo, odbrambeni igrači Krasnodara su pustili Kangu da šutira, ovaj je opalio sa 30 metara i postigao fantastičan gol za 2:0.

Milojević je tokom drugog poluvremena morao da napravi dve izmene jer su povređeni bili Rodić i Milić, a Krasnodar je krenuo nešto ozbiljnije ka golu Borjana.

Upravo je Borjan imao jednu dobru odbranu nakon šuta Vandersona, a onda taj 81. minut i neverovatna greška sudije Tobijasa Štilera iz Nemačke. Dosudio je penal za Krasnodar iako je bio faul za Crvenu zvezdu, Grankvist je pogodio za 2:1, za veliku neizvesnost do samog kraja.

U prvom minutu nadoknade Borjan je fantastičnom intervencijom uspeo da odbrani šut Grankvista, Krasnodar je bio veoma blizu.

Tobijas Štiler je uzeo stvar u svoje ruke, sudio je nepostojeći faul Rusima na 30 metara od gola, nakon toga je nastala prava drama.

Nije Krasnodar uspeo, posle 10 godina je Crvena zvezda uspela da se nađe u grupnoj fazi Lige Evrope!
Pogledajte golove:

Dalibor Katic

Novinar je sa skoro dvadesetogodišnjim iskustvom u medijima. Stotine ekskluzivnih priča, ali i brojni intervjui sa domaćim i svetskim zvezdama samo su deo njegove novinarske karijere.