Sport News

NBA: Jokić krenuo SILOVITO! Bogdanović potpuno razočarao (VIDEO)

Bobi samo gledao fenomenanalnog Dončića.

Srbi su imali promenljiv učinak prethodne večeri u NBA ligi. Denver je sezonu počeo pobedom na gostovanju Portlandu gde je slavio sa 108:100 uz odličan učinak Nikole Jokića.

Srbin je predvodio Nagetse i već u prvom meču upisao dabl – dabl sa 20 poena i 13 skokova, a dodao je i dve asistencije. Interesantno je da je u prvom poluvremenu igrao samo četiri minuta i nije imao ni poen. Vil Barton pratio je sa 16 poena, a Džamal Marej dodao je 14 uz pet skokova i šest asistencija.

Feniks je novu sezonu otvorio pobedom protiv Sakramento Kingsa pred svojim navijačima i slavio rezultatom 124:95.

U Sakramentu je najefikasniji bio Badi Hild sa 28 poena. Srpski dvojac u Kingsima imao je veoma slabo veče. Nemanja Bjelica je za skoro 21 minut igre ubacio pet poena uz četiri skoka, dve asistencije i dve ukradene lopte. Još slabiji učinak imao je Bogdan Bogdanović koji je odigrao 22 minuta i za to vreme postigao samo dva poena, dva skoka i dve asistencije.

Dalas Maveriksi savladali su pred svojim navijačima Vašington Vizardse 108:100, a naš Boban Marjanović je ceo meč presedeo na klupi. Među Maveriksima je najefikasniji bio Luka Dončić koji je postigao 34 poena i dodao devet skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte. Kristaps Porzingis je dao 23 poena.

Majami je na svom parketu, rezultatom 120:101, bio bolji od Memfis Grizlisa, za koje je Marko Gudurić na parketu je proveo nešto više od 24 minuta i postigao devet poena uz po dva skoka i asistencije.

Izvor: PRessSerbia/Srbija Danas

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.