Nakon HAOSA NA TRIBINAMA, Srbin se prošetao do ogromnog uspeha: Fenomenalni Đoković na nestvaran način osvojio devetu titulu u Melburnu (VIDEO)

ĐOKOVIĆEVA MAGIJA U MELBURNU: Pogledajte najboljih 18 poteza Novaka na Australijan openu (VIDEO)

Zvuči kao kliše, ali tako je – Novak Đoković je kralj Australijan opena, “Rod Lejver” arene i tvrde podloge.

Srpski as je deveti put osvojio Australijan open, što je ukupno njegova 18. grend slem titula u karijeri.

Bez problema je u tri seta najbolji igrač planete porazio Danila Medvedeva, bilo je 7:5, 6:2, 6:2.

Novak Đoković je pokazao kako definitivno još uvek na snazi nije smena generacije pošto je preslišao najboljeg igrača na ovoj podlozi od mlađih igrača, a da nije bilo haosa na tribinama, gotovo i da ne bi bilo uzbuđenja na “Rod Lejver areni”.

Prva tri gema na meču pripala su Đokoviću i možda zvuči ludo, ali srpski as nije izgledao dominantno u tim momentima. Više se činilo kao da Medvedev opipava puls protivnika i dopušta mu da se ispuca, kada će on upaliti motore i preokrenuti situaciju.

Nešto slično se i desilo, Rus je osvojio prvi gem za 3:1 u prvom setu, a onda napravio i brejk kada je naterao Đokovića da greši. Kroz samo par minuta totalno su drugačije izgledali učesnici finala, a činilo se kao da je mentalna prednost na strani onog mlađeg.

Ključan je bio sedmi gem kada je nakon tri uzastopno osvojena od strane Medvedeva Novak uspeo da ponovo povede, nije imao brejk, ali ga makar nije dopustio ni protivniku. Bez rizika se igralo do samog kraja prvog seta, a onda je usledio šok za navijače Danila Medvedeva, tri brejk i set lopte Novaka.

Propustio je prve dve prilike da povede u setovima Đoković, ali ne i treću, što je, gledajući šta se kasnije u meču dešavalo, definitivno prelomilo ovo finale.

Uzbudljivo je bilo na startu drugog seta, najpre je brejk napravio Danil Medvedev, da bi isti učinio Novak Đoković. Srpski as je zatim poveo prvi put u drugom setu nakon dobrog servis gema, da bi napravio drugi brejk u tom delu meča.

Ali kakav gem… Bilo je 15:30 za Novaka i potpuno je bio u poenu srpski teniser kada je sudija prekinuo igru i opomenuo publiku zbog nečeg nalik dečijoj pesmi što je dolazilo sa tribina. Uspeo je da stigne do brejk lopte Đoković posle čeka je Medvedev poslao lopticu u aut, a Srbin je pokušao da umiri publiku koja je ometala obojicu tenisera.

Pred kraj drugog seta je srpski as ostvario još jedan brejk i time najavio furioznu igru u trećem.

Par minuta bilo je potrebno Novaku da dođe do 3:0 u odlučujućem delu meča, a do kraja istog je Danil Medvedev osvojio tek dva gema i dobio utešnu nagradu u prvom finalu Australijan opena.

Izvor: PRessSerbia/Blic