Mitrović se ne zaustavlja, sada postigao het-trik, novi poraz Jokanovića

Băile Hagymatikum

Aleksandar Mitrović je het-trikom doneo Fulamu pobedu u derbiju kola protiv Vest Bromvič Albiona (3:0).

Najbolji strelac Čempionšipa Aleksandar Mitrović tresao je mrežu gostiju iz Bormingema u 20. minutu iz jedanaesterca, u 40. posle velike greške odbrane VBA koja mu je poklonila loptu u šesnaestercu i u 82. minutu na asistenciju Vilsona.

Fulam je ostvario četvrtu uzastopnu pobedu u Čempionšipu. Mitrović je u toj seriji postigao devet golova i povećao prednost na listi strelaca.

Reprezentativac Srbije je na 15 utakmica postigao 18 golova. U londonskom klubu je na 126 utakmica postigao 59 golova. Zanimljivo je da je 58 postigao u utakmicama za bodove u Premijer ligi i Čempionšipu, a samo jedan u Kupu Fudbalske asocijacije.

Mitrović bi mogao da odigra najefikasniju sezonu u karijeri. U sezoni 2019/20. je na 41 utakmici postigao 26 golova.

U kakvoj je formi srpski napadač pokazuje i podatak da gol postiže u proseku na 73 minuta igre. U najefikasnijoj sezoni u karijeri gol je postizao na 138 minuta igre.

Šefild junajted je pretrpeo sedmi poraz u Čempionšipu. Ekipa trenera Slaviše Jokanovića je na svom „Bramal lejnu” pred 28.000 navijača izgubila od Blekupula (0:1). Utakmicu je odlučio Keši Anderson golom u 76. minutu.

Jokanovićeva ekipa je kažnjena za promašaje. Šefild junajted je bio dominanta u prvom poluvremenu, ali to nije uspeo da pretvori u vođstvo. U drugom poluvremenu Blekpul je bio ravnopravan rival, na kraji za gol bolji.

Sečiva su nastavile „toplo-hladnu” seriju. U poslednjih pet kola smenjuju pobede (dve) i poraze (tri).

Iako je Šefild pao na 17. mesto, samo šest bodova zaostaje za Blekpulom koji je na šestoj poziciji, poslednjoj koja vodi u baraž za plasman u Premijer ligu.