MIRNA RUKA U ZAVRŠNICI – Zvezda slavila u Kazanju

MIRNA RUKA U ZAVRŠNICI - Zvezda slavila u Kazanju

Posle trijumfa u Kazanju Beograđani su došli do devete pobede, četvrte u gostima u Evroligi.

Crvena zvezda je konačno odigrala dobro u finišu i slavila u Kazanju, pobedila je Uniks 84:77 i došla do devete pobede u Evroligi, četvrte u gostima.

Zvezda je sjajno krenula u Rusiji, posle četiri minuta na semaforu je stajalo – 0:9.

Usledila su dva i po minuta praznog hoda, pa je domaćin prišao na – 9:11.

Onda nova dobra serija 11:2 do pauze između četvrtina i dvocifrena prednost – 11:22.

Na pola druge četvrtine +11 se istopilo, domaćin je izjednačio – 29:29.

Usledila je ubrzo potom serija Zvezde 8:0 i prednost – 33:41.

Činilo se da će na pauzu crveno-beli sa plusom, ali…

U poslednja dva napada Beograđani su primili dve trojke, prvo Hezonja, pa Spisu i na pauzi je bilo 43:43.

U trećoj deonici Uniks je došao do +5, Zvezda je sredinom perioda poenima Kalinića preokrenula – 52:53, ali nije dugo bila u plusu, domaćin je preokrenuo serijom 6:0.

Posle trojke Voronceviča Uniks je u poslednjem minutu trećeg perioda vodio – 65:56.

Za 31 sekundu Zvezda je serijom 7:0 smanjila minus – 65:63.

Kada su domaći poveli 71:69 u poslednjem kvartalu usledile su trojke KalinićaVoltersa i Holinsa sa istekom napada i Zvezda je došla do +7 na nešto manje od četiri minuta pre kraja – 71:78.

Hezonja je uzvratio trojkom – 74:78, ali je uzvratio Kalinić potrošio je vreme i sa istekom napada pogodio sa poludistance – 74:80.

Volters nije pogodio prvi put od tablu, ali u narednom napadu jeste, a posle ukradene lopte u kontri je zakucao Vajt i najavio pobedu zakucavši u poslednjem minutu – 74:84.