MALO JE FALILO: Olga posle velike borbe eliminisana sa Rolan Garosa

Screenshot 3 6

Šteta za našu teniserku.

Srpska teniserka Olga Danilović poražena je u trećem kolu Rolan Garosa, od nje je bila bolja Tunišanka Ons Žaber 2:1 (4:6, 6:4, 6:2).

Naša igračica je bila ravnopravan rival set i po protiv favorizovane Tunišanke.

U prvom setu nije bilo brejkova sve do same završnice. Prva je Olga zadala udarac, Žaber je odmah uzvratila, ali je Danilovićeva uspela da još jednom oduzme servis protivnici i dođe do prvog seta.

Nastavak meča nam je doneo mnogo drame. U petom gemu drugog seta Žaber je uzela brejk i suvereno koračala ka poravnanju. Ipak, Olga je izjednačila na 4:4 i činilo se vratila momentum. No, Tunišanka je, potom, dokazala, zašto je sedma teniserka sveta i sjajnom igrom osvojila naredna dva gema, čime je rezultat u setovima izjednačen.

Izvor: PRessSerbia/ Srbija Danas