Majami: Bernard Tomić izaziva Novaka

DA LI ĆE POSTATI USPEŠAN POLITIČAR U SRBIJI? Novakov odgovor IZNENADIO je sve!

Novak Đoković, prvi teniser sveta, turnir u Majamiju započeće mečom drugog kola protiv Australijanca Bernarda Tomića.

Tomić je bez problema prošao prvo kolo pobedivši Brazilca Tijaga Monteira sa 6:4, 6:1.

Bernard je u prvom setu brzo napravio brek, ali prilikom servisa za set ostao bez istog. Ipak, uspeo je brzopotezno da odgovori i iskoristi dugu set loptu.

U drugom setu Monteiro se “nije video”. Brazilac je osvojio samo jedan gem i na kraju pretrpeo ubedljiv poraz.

Đoković i nestašni Tomić, koji je poznatiji po delima van terena nego onima na njemu, odigrali su pet zvaničnih mečeva u kojima je slavio Srbin, dok se jedan završio predajom Tomića. On je prvu pobedu imao na Vimbldonu 2011, kada je Tomić jedini put uspeo da osvoji set.

Novak je zatim slavio dvaput na betonu, jednom na šljaci, još jednom na travi, a jedanput mu je Australijanac predao. Poslednji put sastali su se 2015. u Šangaju.

Još uvek nije poznat tačan termin ovog duela druge runde.

Izvor: PRessSerbia/B92