Luka Mitrović posle velike pobede protiv Panatinaikosa: Kao da smo ubacili 20 trojki!

Trebala nam je jedna ovakva utakmica, da skinemo teret koji smo nosili prethodnih sedmica – kaže Luka Mitrović.

Imala je Crvena zvezda kroz istoriju velike i ubedljive evroligaške pobede. Kao recimo pre dve sezone protiv Bajerna, kad je bilo 93:63, ili kad je u sezoni 2016/17 Makabi zakucan na „minus 25“ (83:58), ali do četvrtka veče nikada nikoga nije tako deklasirala kao Panatinaikos i poslala ga kući zakucanog sa „minus 33“ (81:48).

Izdanje trofejnog kluba, ne odgleda se samo kroz razliku i pobedu, već pre svega, kroz način na koji se do nje došlo. Šta reći za odbranu koja ekipu koja prosečno postiže 80 poena, za 32 minuta drži na svega 36 poena ili do kraja na skromnih 48.

Na to se nadovezalo i sve ostalo, pre svega potpuna kontrola skoka (39-23), a zatim i sjajno izdanje Nejta Voltersa (18 poena, 3 sk, 2 as, 2 ul, indeks 16) i Ognjena Kuzmića (7 poena, 8 sk, 3 ul, indeks 18), kao i odlične minute Luke Mitrovića, Nikole Kalinića i Dejana Davidovca.

U skali sa viđenim Dimitris Prifis je posle meča, vidno utučen, pričao o sramotnom izdanju tima, dok je njegov kolega Dejan Radonjić zadovoljan, pre svega igrom, ali ipak oprezan, govorio o kontroli osećanja i istakao da raspored u kome se Crvene zvezda nalazi ne dozvoljava bilo kakve emocije, već da posle jednog, odmah treba misliti o narednom meču, ovoga puta o gostovanju Zadru.

Ipak, makar tih nekoliko sati posle meča, dok je svima u ušima još uvek odzvanjala pesma ponosnih Delija, crveno-beli su zaslužili da uživaju u najubedljivijem evroligaškom trijumfu.

– Ako stavimo tradiciju u stranu, stvarno smo igrali dobar meč. Konačno smo, posle dužeg vremena, uspeli da nađemo napadački ritam i to od samog starta. Naravno, to nam je u velikoj merio olakšala dobra odbrana koja nije padala svih 40 minuta. PAO je teško dolazio do poena, a i tada je to bili iz nekih naših grešaka. Imamo mnogo razloga za zadovoljstvo, ko god je izašao na teren, dao je veliki doprinos. Definitivno nam je trebala jedna ovakva utakmica, da skinemo teret koji smo nosili prethodnih sedmica – iskusno je istakao Luka Mitrović koji ponovo bio jedna od glavnih poluga tima.

Iako se mečevi smenjuju kao na traci, efekti tako ubedljivog trijumfa, ali pre svega igre koja je do njega vodila, sigurno će imati veliki značaj za tim. Pogotovo kada se zna da je Zvezda pre Panatinaikosa, vezala četiri poraza.

– I u tim porazima bilo je momenata dobre igre, ali nedostajao nam je protok lopte u napadu, bili smo mnogo statični i predvidivi. Lako nas je bilo braniti. Sada to nije bio slučaj, pronalazimo smo otvorene pozicije, lopta je dobro išla, a iz toga dolazi i veliki broj asistencija.

Četiri trojke iz 21 pokušaja, ubacila je Crvena zvezda Milanu. Samo 48 sati pre toga, u Monaku, imala je još slabiji učinak, tri od 21. Ni protiv Albe procenat nije bio mnogo bolji (šest od 25). Zbog takvih brojki, šut iza linije 6,75 je označen kao jedna od najslabijih karika tima.

Protiv Atinjana, crveno-beli su pogodili osam trojki iz 22 pokušaja, što je u velikoj meri i kumovalo ubedljivom trijumfu. Mitrović se kratko osvrnuo i na taj podatak.

– Činilo mi se kao da smo ubacili 20 trojki, kad uporedimo sa učinkom u nekim ranijim utakmicama – kroz osmeh je rekao sjajni krilni centar.

Crvena zvezda je još u prvih 10 minuta praktično rešila sve dileme oko pobednika. Trojka Voltersa pokrenula je veliki nalet, nadovezao se Kalinić sa četiri poena, odbrana je radila kao sat i PAO je za četvrtinu ubacio samo osam, a primio 21 poen.

Bio je to početak kraja svih nada gostiju, ali i početak novog sjajnog izdanja Nejta Voltersa. Sjajni organizator igre je u jednom trenutku imao isti broj indeksnih poena kao i ceo Panatinaikso.

– Iza nas je nekoliko teških nedelja, sa četiri vezana poraza. Posle Albe, igrali smo mnogo bolji meč kod kuće, ova nam je bilo jako potrebno. Odradili smo dobar posao – rekao je sjajni plej.

Samo 48 poena gostiju, još jedna je potvrda da Crvene zvezda igra jednu od najboljih odbrana u Evroligi.

– Cele sezone smo dobri u defanzivi, ali i napad je sada bio kako treba. Pogodili smo mnogo više trojki, lopta se bolje kretala, bili smo strpljivi i sve je izgledalo mnogo bolje. Moramo da dobijamo utakmice kod kuće. Imamo sjajne navijače i važno je da to koristimo – naglasio je Nejt Volters.