News

LUDNICA U MADRIDU River posle spektakularnog preokreta bacio na kolena Boku i osvojio KOPA LIBERTADORES

Fudbaleri River Plate osvojili su trofej u Kopa Libertadores, pošto su u revanšu savladali Boku Juniors sa 3:1 posle produžetaka. Junak velikog trijumfa bio je Kintero, koji je na magičan način pogodio mrežu velikog rivala u 108. minutu!

Superklasiko koji je odigran u Madridu na stadionu “Santjago Bernabeu” dugo je iščekivan, posebno jer je meč odlagan više puta, i to zbog divljanja navijača Rivera.

Zbog toga nije postojala mogućnost da domaćin ovog duela bude “Monumental”, već je doneta odluka da se igra u Španiji, koja je vrvela od navijača dva kluba.

Stadion Reala je bukvalno “eksplodirao” tokom meča, jer su razloge za slavlje imali čas jedni, a čas drugi. Što se tiče radosti, najpre su mnogo srećniji bile pristalice Boke Juniors, koje su pale u trans u finišu prvog poluvremena.

Upravo je tada Boka posle dve propuštene šanse došla do prednosti, tačnije u 44. minutu. Tada se u ulozi protagoniste našao Dario Benedeto, koji je pobegao Majdani i prilično lako je savladao golmana Armanija.

Izgledalo je u tim trenucima da će gostujući tim na ovom meču uspeti da se raduje, ali se sa tim nisu slagali crveno-beli iz Buenos Ajresa. Strpljivo su čekali svoju šansu i dočekali su je u 68. minutu, kada je Lukas Prato posle sjajne akcije uspeo da se upiše u strelce i tako je doneo Riveru produžetke.

I dodatnih 30 minuta su na košmaran način počeli za fudbalere i navijače Boke, koji su u 92. minutu ostali sa igračem manje, jer je “pocrveneo” Vilmar Barios. To je uzrokovalo promenu taktike za goste, koji su morali sve da pokušaju kako bi sačuvali remi i odveli meč u penale, dok je River imao jasan cilj da sve reši pre ruleta sa bele tačke.

Stvarali su domaći šanse, ali nisu uspeli da pogode mrežu protivnika… Sve do 108. minuta! Upravo tada je Huan Kintero raspalio po lopti sa distance, pogodio je mrežu od prečke i doveo River Platu na korak do trijumfa, koji je potvrdio Martinez u 120. minutu!

River Plata – Boka Juniors 3:1 (0:1)

Stadion: “Santjago Bernabeu”. Gledalaca: oko 75.000. Strelci: 0:1 Benedeto (44), 1:1 Prato (67), 2:1 Kintero (108), 3:1 Martinez (120). Sudija: Andres Kunja (Urugvaj).

River Plata: Armani, Montiel (od 74. Majada), Maidana, Pinola, Kasko, Enco Perez, Poncio (od 58. Kvintero), Fernandez (od 111. Zukulini), Palasios (od 97. Alvarez), Piti Martinez, Prato.

Boka Juniors: Andrada, Bufarini (od 111. Tevez), Iskuerdos, Magalan, Olaca, Nandez, Barios, Perez (od 89. Gago), Vilja (od 96. Hara), Pavon, Benedeto (od 62. Abila).

Izvor: PRessSerbia/Blic