Londonski spektakl na Emirejtsu završen bez pobednika

Pao potpis koji će obradovati sve zvezdaše

Fudbaleri Arsenala i Liverpula igrali su  u Londonu nerešeno 3:3 u derbi utakmici 19. kola engleske Premijer lige.

U utakmici na stadionu Emirejts vidjeno je šest golova, uz mnogo uzbudjenja, ali na kraju nije bilo pobednika.

Liverpul je u prvom poluvremenu, a i na početku drugog bio znatno bolji rival od Arsenala koji nikako nije uspevao da pripreti Simonu Minjoleu.

“Crveni” su na stadionu Emirejts do prednosti došli u 26. minutu, nakon što je Mohamed Salah s desne strane centrirao u peterac, gde je usamljen ostao Filipe Kutinjo koji je loptu glavom prosledio u mrežu Petera Čeha.

Liverpul je na početku drugog poluvremena, odnosno u 51. minutu posle kontranapda došao do drugog gola. Roberto Firmino je po desnoj strani proigrao Salaha, a ovaj je posle kratkog driblinga precizno šutirao sa ivice šesnaesterca i doveo goste do dva gola prednosti.

Usledio je potpuni preokret Arsenala za samo pet minuta igre. “Tobdžije” su do prvog gola došle gotovo bez igre i to u 53. minutu nakon centaršuta Ektora Beljerina s desne strane koji je u petercu pronašao Aleksisa Sančesa, a Čileanac je imao lak zadatak, pa je loptu “ćušnuo” u mrežu.

Dva minuta kasnije švajcarski reprezentativac Granit Džaka snažnim udarcem sa više od 25 metara posle proigravanja Ivobija doneo je izjednačenje Arsenalu, da bi u 58. Aleksandar Lakazet odlično proigrao Mesuta Ozila koji je u situaciji jedan na jedan savladao Minjolea.

Arsenal se delimično povukao posle proekreta, a Liverpul je to iskoristio u 71. minutu. Emre Džan je kroz sredinu pronašao Firmina, a ovaj je posle okreta šutirao snažno sa ivice šesnaesterca i savladao Čeha koji je uspeo da zakači loptu, ali i ne da je skrene u korner.

Liverpul je zadržao četvrto mesto i sada ima 35 bodova, jedan više od petoplasiranog Arsenala.