LIGA NACIJA: Loša predstava Srbije u Moskvi, Rusija slavila 3:1 – Aleksandar Mitrović strelac jedinog gola za nas

LIGA NACIJA: Loša predstava Srbije u Moskvi, Rusija slavila 3:1 - Aleksandar Mitrović strelac jedinog gola za nas

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Rusije u 1. kolu Lige nacija u okviru grupe B. Domaćin je slavio (3:1) golovima Džijube i Karajeva, jedini gol za Srbiju postigao je Aleksandar Mitrović

U uvodnih 20. minuta videli smo obrise neke nove Srbije, radovali su se navijači inicijativi koju su imali naši fudbaleri. Međutim, brzo je nestao entuzijazam. Džijuba je sa bele tačke nakon jedanaesterca Pavlovića doneo vođstvo domaćinu.

Potom je Karavajev iskoristio grogiranu odbranu u 69. minutu da uveća prednost domaćina. Nadu je vratio Aleksandar Mitrović u 78. minutu, a tačku na meč stavio je Džijuba drugim golom na meču u 81. minutu nakon velike greške Nikole Maksimovića koji se okliznuo na ivici svog šesnaesterca.

Rusija: Šunjin – Fernandez, Semenov, Džikija, Žirkov ( Kuzajev od 80.)- Zobnin, Ozdoev, Jonov – Karavajev, Bakajev (A. Mirančuk od 67.), Džijuba.
Srbija: Dmitrović – Milenković, Ni. Maksimović, Pavlović (Kolarov od 65.) – Lazović, Ne. Maksimović, Gudelj, Kostić – Milinković Savić (Đuričić od 65.), Tadić – Mitrović.

Izvor: PRessSerbia/Novosti