Sport News Srbija

Krajinović žestoko namučio Federera, ali ispao na turniru u Bazelu

Krajinović u četvrtfinalu

Filip Krajinović je izgubio od Švajcarca Rodžera Federera u tri seta, sa 6:2, 4:6 i 6:4, te tako završio učešće u prvom kolu turnira u Bazelu.

Federer je do druge pobede u isto toliko međusobnih duela došao posle dva sata i 11 minuta igre. U drugom kolu turnira u Švajcarskoj, Federer će igrati protiv Nemca Jan-Lenarda Štrufa.

Krajinović je bez izgubljenog poena dobio prvi gem, ali je u nastavku prvog seta dozvolio dva brejka, te je Švajcarac poveo sa 1:0.

Drugi set otvoren je novim brejkom Federera, ali je do kraja Krajinović uspeo da preokrene i uz tri brejka dođe do izjednačenja.

U trećem gemu odlučujućeg seta švajcarski teniser došao je do novog brejka i posle 3:1 poveo i sa 5:2. Uspeo je Krajinović da dođe do novog brejka, a potom ga i potvrdi sigurnim servisom, ali na kraju ipak nije uspeo da produži meč novim oduzimanjem servisa.