Sport

Krajinović nije uspeo da prekine seriju Del Potra

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u četvrfinale mastersa u Majamiju, pošto je večeras izgubio od Argentinca Huana Martina del Potra sa 4:6, 2:6.

Del Potro je do 14. uzastopne pobede stigao posle sat i 23 minuta igre.

Krajinović je odlično počeo meč, oduzeo je servis Argentincu u četvrtom gemu i poveo sa 3:1, a potom i sa 4:1. Del Potro se, medjutim, vrlo brzo vratio u set. U sedmom gemu je napravio brejk, a potom i u devetom i potpuno je preokrenuo rezultat.

Srpski teniser je u desetom gemu imao dve brejk prilike da izjednači na 5:5, ali je Del Potro na kraju uspeo da iskoristi treću set loptu i povede sa 1:0 u setovima posle 47 minuta.

Del Potro je u istom ritmu počeo i drugi set, napravio je dva brejka na početku, poveo je sa velikih 4:0 i tu prednost je bez problema sačuvao do kraja.

Argentinac će u četvrtfinalu igrati protiv Kanadjanina Miloša Raonića.