Košarkaši Zvezde ubedljivo poraženi u Barseloni

ORLOVI USPEŠNO POČELI PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su izgubili  u gostima od Barselone sa 54:88 (12:17, 12:28, 25:17, 5:26), u utakmici 25. kola Evrolige

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Tejlor Ročesti sa 13 poena, a Ognjen Dobrić postigao je 10, i to su jedina dva igrača beogradskog tima sa dvocifrenim brojem poena.

Svi igrači Barselone koji su ulazili u igru su se upisali medju strelce, a najefikasniji je bio Pau Ribas sa 18 poena i šest asistencija. Peteri Koponen postigao je 16 poena, a dobru partiju prikazao je i Ante Tomić sa 16 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Barselona je od početka vodila i kontrolisala utakmicu, Zvezda je u drugoj četvrtini serijom od 5:0 uspela da se primakne na 16:21, ali je Barselona uzvratila serijom 7:0 posle “zakucavanja” Ante Tomića, koji je tom prilikom slomio tablu, zbog čega je utakmica bila prekinuta oko 10 minuta.

Kada je utakmica nastavljena, španska ekipa, koju predvodi bivši trener Zvezde Svetislav Pešić, nastavila je seriju i poenima Koponena, Ribasa i Adrijena Moermana poluvreme završila sa 21 poenom prednosti, 45:24.

Španski tim je sa dobrom igrom nastavio i u drugom poluvremenu, imao je 26 poena prednosti (54:28), ali je posle toga stao, što je Zvezda iskoristila, pa se na kraju treće četvrtine primakla na 13 poena zaostatka, posle “trojke” Džejmsa Feldina za 49:62.

Barselona je posle toga zahvaljujući dobrom skoku i šutu za tri poena uspela da vrati veliku prednost, koja je tri minuta pre kraja iznosila 32 razlike, 82:50. Posle toga, prve poene crveno-belih iz igre u poslednjoj četvrtini postigao je Dobrić.

Zveza je u četvrtoj četvrtini postigla samo pet poena.

Zvezda ima 10 pobeda i 15 poraza na 11. mestu na tabeli, a Barselona je pretposlednja na tabeli skorom od osam pobeda i 17 poraza.

U narednom kolu 15. marta, Zvezda će u Beogradu igrati protiv Valensije, a Barselona će u Atini igrati protiv Olimpijakosa.