Košarkaši Zvezde pobedili Megu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su  u Sremskoj Mitrovici domaći Mega Bemaks sa 90:85 (24:25, 27:13, 15:21, 24:26), u poslednjoj utakmici 13. kola ABA lige.

Zvezdu je predvodio Džejms Feldin sa 24 poena i Tejlor Ročesti sa 15 poena, četiri skoka i osam asistencija. Milko Bjelica postigao je 12 poena uz šest skokova, a 12 poena i šest skokova dodao je i Pero Antić.

U ekipi Mege najefikasniji je bio Aleksandar Lazić sa 17 poena i 15 skokova. Po 11 poena postigli su Kostja Mušidi, Stefan Sinovec i Stefan Fundić.

Zvezda sada ima 11 pobeda i dva poraza, koliko ima i Budućnost, a Mega ima skor od četiri pobede i devet poraza.

Ekipe su u prvom poluvremenu postizale poene u serijama. Prvo je povela Zvezda (12:3), zatim je Mega uspela da preokrene na 23:21. Beogradski tim je u drugoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost, kojom je i završio poluvreme (51:38).

Zvezda je u trećoj čevrtini imala 21 poen prednosti (59:38), posle čega je Mega počela da smanjuje zaostatak i prišla je na pet poena.

“Trojkom” Milka Bjelice za 71:64 Zvezda je zaustavila nalet domaćih, a pet minuta pre kraja utakmice došlo je do koškanja medju igračima na terenu nakon što je igrač Zvezde Matijas Lesor u pokušaju da “zakuca” pao na parket posle kontakta sa Gogom Bitadzeom, kome je dosudjena lična greška.

Umešali su se i igrači i pojedini članovi oba stručna štaba, kao i obezbedjenje. Klupe obe ekipe su dobile po tehničku grešku, a igraču Zvezde i Mege dosudjen je po jedan nesportski prekršaj. Posle toga Branko Lazić izveo je dva slobodna bacanja za vodjstvo gostiju od 79:68.

Mega je prišla na pet poena zaostatka “trojkom” Aleksandra Lazića za 80:85, ali više od toga nije uspela pa je Zvezda ostvarila 11. pobedu u regionalnom takmičenju.

U 14. kolu Mega će u subotu igrati u Baru protiv Mornara, dok će Zvezda tri dana kasnije dočekati Olimpiju.