Sport

Košarkaši Zvezde izgubili od Reala trojkom u poslednjoj sekundi

ORLOVI USPEŠNO POČELI PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od Real Madrida sa 79:82 (20:27, 19:16, 18:21, 22:18), “trojkom” Luke Dončića u poslednjoj sekundi utakmice, pretposlednjeg 29. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Alen Omić sa 25 poena i 10 skokova, Džejms Feldin postigao je 18 poena uz devet asistencija, a Ognjen Dobrić 12 poena.

Dončić je utakmicu završio sa 24 poena, devet skokova i četiri asistencije. Felipe Rejes dodao je 14 poena i devet skokova, a Trej Tompkins 11 poena.

Real je bolje počeo utakmicu, serijom 10:0 stekao je dvocifrenu prednost predvodjen raspoloženim Dončićem.

Posle četiri minuta igre crveno-beli su se konsolidovali, zaigrali su čvršće u odbrani i počeli su da pogadjaju. Ulaskom Omića Zvezda je dobila igru, ali i prednost pod košem, pošto je Valter Tavares brzo upao u problem s faulovima.

Zvezda je u više navrata uspevala da pridje Madridjanima na četiri, pet poena zaostatka, ali bi ekipa Pabla Lasa svaki put odbila nalet pogocima za tri poena.

Situacija na parketu se ipak promenila na početku poslednje deonice kada je Zvezda serijom 13:0 koju su predvodili Dobrić i Omić preokrenula i prvi put na utakmici povela, 70:64.

Real je uspeo da uzvrati serijom 8:0, iako je u tim trenucima najbolji igrač Madridjana Dončić bio na klupi. U poslednji minut Zvezda je ušla sa zaostatkom od četiri poena, ali su Feldin i Omić doveli crveno-bele do izjednačenja na 5,9 sekundi pre kraja.

Real je u poslednjoj akciji igrao na Dončića koji je uspeo da prevari Dobrića i u poslednjoj sekundi pogodi za tri poena.

Zvezda je takmičenje u Evroligi završila skorom od 11 pobeda i 18 poraza.

Real je ostvario važnu pobedu za osvajanje četvrtog mesta u plej-ofu, koje bi mu donelo prednost domaćeg terena. Španski klub ima skor od 18 pobeda i 11 poraza.